KDH predbieha SDKÚ

Ak by sa predčasné parlamentné voľby konali začiatkom tohto mesiaca, KDH by v nich získalo viac hlasov než SDKÚ-DS. Vyplýva to z prieskumu voličských preferencií, ktorý uskutočnila Agentúra MVK od 5. do 11. januára.  Zatiaľ čo strane SDKÚ-DS vyjadrilo priazeň v prieskume 9,3 percenta opýtaných, KDH by volilo 9,6 percenta respondentov. Prvenstvo si už stabilne drží Smer-SD, podľa prieskumu MVK by ho volilo 40,1 percenta opýtaných. Podľa prieskumu by sa do parlamentu dostali aj Obyčajní ľudia – nezávislé osobnosti, ale vypadla by Slovenská národná strana.

„Zisk 9,3 percenta je úžasný a som nadšený z toho, ako skvele sa nám darí,“ reagoval naradostene predseda strany Mikuláš Dzurinda. „Hneď je vidno, keď je volebným lídrom ten správny človek!“

Spokojné je aj KDH. „So Smerom budeme mať teraz takú pohodlnú väčšinu, že až. Už nech je po voľbách!“ radoval sa predseda hnutia Ján Figeľ.

SNS je však zdesená. „To tí skurvení Maďari! Všetkých podplácajú, a to z našich daní!“ rozčúlil sa predseda národniarov Ján Slota. Štvrtá úspešná strana Most-Híd sa prezieravo k výsledkom prieskumu nevyjadrila, rovnako ani SaS, ktorá sa na to zmätene pozerala a nevedela, čo si o tom má myslieť. Z predpokladaného úspechu sa však teší líder Obyčajných ľudí Igor Matovič. Svoju radosť predviedol niekoľkominútovým debilným chichúňaním.

Pridaj komentár