Chytiliii sprejera…

Táto správa by po čase zapadla prachom, ale policajti, verní svojej povesti, z nej urobili kauzu, na ktorej sa budú smiať ešte aj naši prapravnuci. Teda, ak im pri takomto vývoji ešte bude do smiechu. Radšej sa teda bavme, kým nám to ešte pripadá vtipné. Aj keď s istotou možno povedať, že istému mladíkovi do smiechu nie je. Pri tom, ako na objednávku majiteľa dekoroval plot okolo jeho pozemku graffiti, sa pri ňom zastavili policajti. Jeden z nich ho chytil zozadu a otrieskal mu hlavu o predmetný múr.

Chlapcovi sa pustila krv z nosa rovno na papier s povolením od majiteľa. Policajti zavetrili prúser a amatérskeho kameramana. Postupovali preto nanajvýš profesionálne – policajt si zložil identifikačnú značku, zavolal kukláčov a pustil sa preverovať autenticitu povolenia. Ešteže kukláči nepocítili potrebu zadržať krvácajúceho sprejera s telesnou konštrukciou špáradla z dielne Spotřebního družstva invalidů a dolámať mu kosti.

Komédia pokračovala neuveriteľným spôsobom: trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová s kamennou tvárou zahlásila, že policajt len preskakoval kaluž, pošmykol sa a náhodou vrazil do nič netušiaceho maliara. Aj keby spomínaný videozáznam neukazoval všade na okolí dokonale suchú plochu, takúto výhovorku nemôžete brať vážne ani v prípade, že ste trnavský policajt. Ja byť na mieste Linkešovej, okamžite dám výpoveď. Neexistujú žiadne peniaze, za ktoré by som zo seba robil pred svetom totálneho debila.

Korunu tomu nasadil sám minister vnútra Róbert Kaliňák. S vážnou tvárou zákrok policajta obhajoval (ešte nevedel, že chudáčik nevinný len preskakoval mláku) tým, že on predsa nemohol vedieť, že sprejer má povolenie. Ktoré mimochodom policajti stále skúmajú, či vôbec platí.

Takže, ak si raz ponesiete zo záhrady tašku jabĺk, buďte pripravení. Okoloidúci policajti môžu nadobudnúť presvedčenie, že ste ich ukradli, vyskočia z auta, preskočia kaluž, aj keby tam nebola, dajú vám do držky, a možno potom cez vybité zuby zašušlete, že tie jablká sú z vašej vlastnej záhrady. Pripravte sa potom ešte aj na to, že začnú skúmať váš list vlastníctva a minister vnútra pochváli oných policajtov, že sa tak snažia vyšetrovať krádeže.

No a policajná hovorkyňa vyhlási, že policajt na vás nezaútočil, iba sa potkol o spiaceho kamzíka. A že okolo Trnavy nežijú? To nie je vec policajtov. Oni sú tu predsa na to, aby nás chránili. Toho chalana pri múre však o tom, obávam sa, už nikto nepresvedčí. A mňa tiež nie.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár