Slovo na nedeľu 7. októbra

Vážené súdružky a súdruhovia,

veru, čudné veci sa dejú vo svete. Najmä na tom prehnitom kapitalistickom Západe. Ešte šťastie, že u nás sa takéto niečo nemôže stať. Žiadna kačica by totiž nevydržala ako dekorácia, veľmi rýchlo by sa ocitla v kuchyni, chránená pred čudnými chúťkami hotelových hostí.

Česť práci!

Odtrhol kačici hlavu a chcel ju zjesť

Polícia zatkla Američana, ktorý utrhol hlavu kačke v hoteli v minnesotskom meste St. Paul. Scott D. Clark pristúpil k vtákovi, pevne ho schmatol a odtrhol mu hlavu pred zrakmi ohromených hostí a zamestnancov hotela. „Som hladný. Idem ju zjesť,“ vysvetlil okolostojacim. Policajný seržant John Wuorinen povedal, že muž bol pravdepodobne opitý.

Dvadsaťšesťročného Clarka zadržali až do príchodu polície zamestnanci hotela. Mladík čelí obvineniu z týrania zvierat. Hrozia mu dva roky vo väzení a pokuta vo výške 5 000 dolárov (v prepočte približne 125 000 slovenských korún).

Tim Shields z organizácie na ochranu zvierat vyhlásil, že hotely by nemali chovať vo svojich priestoroch kačky, pokiaľ nevedia adekvátne zaručiť ich bezpečnosť. Hotelom odporučil chovať radšej rybičky v akváriu.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár