VV (6): Výbuchy a tornáda

Kým predchádzajúci týždeň bol vcelku pokojný, v pondelok vila zovrela a s občasnými výbuchmi pary existovala celý týždeň. Po Desperadovom odchode to chvíľu znova vyzeralo na návrat k forme pionierskeho tábora, ale chyba lávky. Vášne vzbĺkli, vila sa rozdelila na dva nezmieriteľné tábory a výsledok Duelu, v ktorom Luis hanebne vypráskal Veroniku z vily, situáciu ešte zhoršil. Okrem toho súťažiaci kuchtili farebné palacinky, keďže Nový čas sa sťažoval na rasistické poznámky vo vile, o Desperada sa preťahovali dve televízie, skrátka stalo sa toho toľko, že sotva viem, kde začať. Tak začnime teda onou povestnou iskričkou, ktorá spôsobila výbuch.

Herečka je to!

Všetko to začali dvojnásobné narodky. Kým oslávenkyňa Linda dostala darček ráno v podobe návštevy rodičov, Šakal si na svoj darček musel počkať do večera. A teda stálo to za to – štáb do skladu pyrotechniky hodil horiacu svetlicu. Teda presnejšie, napochodovala tam „striptérka“. Tie uvodzovky sú namieste – aj obyvatelia kláštora by razom pochopili, že dotyčná slečna Erika by si striptízom nezarobila ani na slanú vodu a jej skutočná profesia je trošku iná…

Erika vyskočila zo škatule a bezodkladne sa jala plniť svoju misiu: pretiahnuť vo vile všetko, čo sa pretiahnuť dá. Keďže bola určená ako narodeninový darček pre Šakala, bez ťažkostí uspela u neho ako u prvého. A on rád kyprejšie devy. Pozdravujeme jeho priateľku a dcéru, v ktorých koži by som teraz rozhodne nechcel byť.

Striptérka Erika po úspešnom zvládnutí čerstvého päťdesiatnika vrhla svoje siete po šťavnatejších kúskoch mäsa. Celkom nečakane jej podľahol – Rišo. Inteligentný, citlivý, chápajúci filozof sa zavrel s chodiacim bôčikom na záchod a stal sa VyHuleným. Azda si myslel, že keď im povedali „Nebudeme vysielať zábery z WC“, že sa to bude týkať aj týchto prípadov. Uups, pomýlil sa.

Pyrotechnický sklad vzápätí vybuchol do nepríčetna vytočenou Janou. A od tých čias všetko len vybuchovalo… Ešte šťastie, že dodaná štetka nebola z tých najexkluzívnejších a nie všetci Vyvolení majú zálusk na bacuľky. Inak by jej zrejme neodolal nik z nich.

Vzápätí sme sa stali trpiacimi svedkami nekonečného rozoberania tejto udalosti. Kým Jana to vcelku rýchlo predýchala, ostatní sa k tomu sporadicky vracali. Moja alergia na Riša sa každým dňom zvyšuje. Mám pocit, že trpí akousi zvláštnou masochistickou úchylkou, keď sa chce stále rýpať v minulosti a donekonečna všetko rozoberať. Jeho pseudointelektuálne reči mi už spôsobujú žihľavku a kŕče v črevách. Nech ho už konečne vyzvú do duelu, alebo nominujú, lebo mi úplne zožerie nervy!

Na život a na smrť

Nečakaný pondelňajší Výber určil rovnako nečakane Luisa ako kandidáta číslo jeden na vypadnutie. Luis sa tváril, že sa na tom zabáva, ale v ďalšie dni bol zjavne nervóznejší a podráždenejší. Pochytil sa so Sašou, na ktorú dovtedy myslel len v erotickom zmysle, a predovšetkým – s Tonym.

Poviem úprimne – ja byť s Tonym zavretý niekoľko dní, radšej sa vzdám možnosti výhry a dobrovoľne sa nechám vyradiť v Dueli. Každú hru Tony zoberie smrteľne vážne a despoticky v nej šéfuje. Okrem toho potrebuje stabilného nepriateľa, na ktorom si ventiluje svoju frustráciu z toho, že je tam zavretý. Po Desperadovom vyletení zameral svoju pozornosť na Luisa.

Štáb zlomyseľne situáciu ešte zhoršil tým, že ich postavil na čelo dvoch znepriatelených klanov v rámci hry na mafiu. Podľa očakávania – tí dvaja si išli dať do zubov, zatiaľ čo ostatných dvojdňové mafiánske utrpenie neskutočne otravovalo. Mám podozrenie, že JOJ chcela takto zmanipulovať Luisa, aby si do duelu vybral práve Tonyho. Veď koho by zaujímal vopred jasný výsledok? A telka predsa potrebuje čo najviac bubáčikov z esemesiek…

Tony štekal na každého s výnimkou svojho platonického háremu, ktorý tvoria Saša a Inez. Iba Lenka mu dokázala odpovedať v rovnakom tóne a mala stopercentnú pravdu. Nebavilo ju donekonečna sa handrkovať o blbostiach a počúvať, ako na seba Luis s Tonym bľačia. Tony definitívne prišiel o dobrú náladu a jeho ručanie vytočilo dokonca aj Lindu, čo je už čo povedať. Len som vytriešťal oči, keď jačala po bravčovej hlave z Oravy a na neho to tuším zapôsobilo tiež.

Súboj maličkých Titanov

Vila žila v očakávaní, koho si Luis vyberie do Duelu. Besniaci Tony ho dokonca priamo vyzýval, aby si vybral jeho. Nestalo sa tak. Luis si nečakane vybral Veroniku. Ťažko zistiť, čo ho k tomu viedlo. Možno monitoring esemesiek, kde nedostala snáď ani jednu pozitívnu a celkovo boli v tom duchu, že divákov sklamala. Tonyho sa jednoznačne bál a ostatní vyzerajú, že majú vonku silnú podporu divákov.

Znechutený Luisom som chcel držať palce Veronike, ale tá sa tiež vyfarbila ako vajíčko na Veľkú noc. Najprv sa tvárila, akože je všetko v pohode, usmievala sa – a vzápätí sme videli, ako ju výzva vytočila, Luis sa stal nepriateľom číslo 1 a hrdým nositeľom označenia „prasa“. Nečudo, že Veronika v Dueli pohorela, záhadou však ostáva, prečo mal Luis toľko hlasov. Asi išlo o synergický efekt niekoľkých motívov:

1. Luisov šarm, ktorý ešte stále mnohé sliepočky dostáva do kolien;
2. Sklamanie z Veroniky;
3. Luisov odboj proti Tonymu;
4. Choroba šialených kráv.

Luis sa vrátil do vily a kým časť jej obyvateľov ho privítala s jasotom, Tony a Kiko mu sotva podali ruku. Luisov návrat bol zrejme to najhoršie, čo vilu mohlo postretnúť. Keby zo súboja vyšla víťazne Veronika, vášne vo vile by sa čoskoro upokojili, pretože vadí menej ľuďom. Máme tam však naspäť Španiela (nie, to nie je rasistická nadávka) a proti nemu postavenú nepriateľskú skupinku na čele s Tonym, ktorému zo zadku trčia Kikove chodidlá.

Kiko sa totiž prejavuje ako úplný slaboch, ktorý si trúfa, len keď vie, že nie je so svojím názorom osamotený. Pod tlakom esemesky sa radšej odsťahoval z Ľudmilinej postele, načo ho ona bez výraznejšej námahy zahnala naspäť. Ej, tá Ľudmila! Tá nám ešte dá vedieť, čo všeličo sa v nej skrýva!

Desperadova výprava

Uplynulý týždeň dal o sebe znova vedieť Desperado, bombastickým oznámením, že sa sťahuje do vily konkurenčnej televízie. Nasledoval opäť výbuch a vojna dvoch televízií: bombardovanie vyhláseniami, ťažká munícia jedovitých vyhlásení, explózie tlačoviek, kanonáda obvinení a riadené strely podaní trestných oznámení a podnetov na radu pre vysielanie.

Desperado už po prvom výstrele stiahol chvost a pribehol naspäť k JOJ ako zatúlaný psík. Nezabudol dodať hrozivé opisy vyhrážok, bla, bla, bla… Jeho snaha o predĺženie pätnástich minút slávy bola účinná necelých pätnásť minút a na konci týždňa sa opäť naňho zabudlo.

JOJ má v súboji dvoch konkurenčných reality show naďalej navrch. Sledovanosť jej stúpa, zatiaľ čo Markíze nepomáha ani zvýšený prídel informácií v Novom čase. Dobre jej tak, dodávam zlomyseľne. Navyše, nejde len o samotnú reality show. V rámci programu si JOJ naberá nových divákov – mňa samotného zaujal seriál s idiotsky preloženým názvom Kriminálka Las Vegas. Hoci to znie ako Baywatch v kasínach, v skutočnosti ide o vykreslenie práce súdnych lekárov a vyšetrovateľov a je to nesmierne zaujímavé.

Unaví ich vojna?

Ale to sme akosi odbočili, vráťme sa do oranžovo tónovanej vily. Ostáva spomenúť poslednú dôležitú udalosť: roztržku medzi Lenkou a Rockym. Svalnatý nekorunovaný kráľ mal akúsi rozkokošenú náladu, obťažoval všetky ženy vo vile, predovšetkým Lindu, no vyhol sa Lenke. Tá jeho zábavku sledovala s úsmevom na tvári, ktorý neveštil nič dobrého – a vzápätí sa odsťahovala z Rockyho postele do obývačky na gauč. Rocky sa tváril, že mu je to v podstate jedno, čím ju vytočil ešte viac.

Na rozuzlenie tejto krízy si ešte musíme počkať, ďalšia vec je však jasná. Včera obyvatelia vily morálne odsúdili Riša a tak ho už zdobí zelená šatka. Uvidíme, či bude mať gule vybrať do duelu Tonyho. Osobne dúfam, že nie. Chcem ich totiž preč oboch.

Okrem ďalšieho víťaza duelu už budeme takto o týždeň poznať aj odpovede na ďalšie otázky: vyhraní sa situácia vo vile, alebo ich rozbroje unavia a postupne sa zmieria? Dopustí sa Rocky sexuálneho násilia? Podarí sa Kikovi vopchať Tonymu do zadku úplne? Rozčúli sa Linda ešte viac? Vylepí niekomu Ľudmila? Zahlušia Riša, keď bude naďalej lacno filozofovať?


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár