Slovo na nedeľu 4. novembra

Vážené súdružky a súdruhovia,

poriadok musí byť, to je jasné. A keď poriadok nie je, máme problém. Ako všelijako to môže dopadnúť, sa presvedčili Američania z nasledujúcej správy. Mne však hlavou vŕta jedna neodbytná otázka: kto zasiahne, keď je bordel v krajine?

Česť práci!

Polícia zatkla manželov pre neporiadok v dome

Americká polícia zatkla manželský pár, pretože žili s 9-ročnou dcérou v „absolútne nechutnom“ dome. Policajtov na túto skutočnosť upozornili záchranári. Tí prišli previezť 38-ročného Timothyho Bakesa do nemocnice v connecticutskom Suffielde, pre bližšie nešpecifikovaný zdravotný problém.

V dome ležalio na podlahe oblečenie, pokryté zvyškami jedla a výkalmi. V kuchynskom dreze našli približne 100 cm špinavých riadov, na stole boli smeti a hnijúce jedlo. Z chladničky vytekala na podlahu hnedá tekutina. Po zemi behali šváby a z izby do izby prebehol potkan. Policajti objavili aj poloozdobený vianočný stromček z minulej zimy. Na podlahe pred nim ležalo čosi v rozklade, čo vzdialene pripomínalo hot dogy a chilli papričky.

Podľa úradov mali záchranári pre „nadmernú špinu a neporiadok v domácnosti“ problém naložiť Bakesa na nosidlá. Do izby 9-ročného dievčaťa bol sťažený prístup, pretože pred dverami ležalo šatstvo, škatule od pizze a papieriky od cukríkov. Sociálny úrad zveril dievča do opatery starým rodičom.

Tridsaťosemročná Nancy Bakes policajtom povedala, že majú s manželom problémy vo vzťahu. Súhlasila, že v domácnosti je mimoriadny neporiadok. Dodala, že tu iba prespáva v noci, cez deň sa domu vyhýba. Súdne pojednávanie je naplánované na 13. novembra.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár