SHS 3.8: Robov nešťastný výber

Slovensko bude hľadať Superstar už len týždeň! Táto nemilosrdná pravda ma takmer až zasiahla. Už som si zvykol na nedeľno-pondelňajší program a utorkové súhrny… A zrazu bum, už len jeden živák, súhrn bude v pondelok a šmytec. Tretia Superstar bude sedieť na tróne. A hoci sa pre ňu všetko len začne, bude to zároveň aj koniec. Môžeme smelo povedať „pre ňu“, lebo po pondelňajšom rozhodnutí je už isté, že tretia Superstar bude mladistvá dievčina. A hoci výsledok už tušíme, neoplatí sa predbiehať. Konieckoncov, verdikt tretieho kola bol pomerne prekvapivý.

Problém s mladšími chalanmi

Na začiatok si vás opečieme, sľuboval Pyco prichádzajúc na javisko pomedzi ohnivé fontány a odštartoval súťaž o Hlod večera. Materiálu bolo dosť, akoby sa to v moderátoroch za dva týždne nazbieralo. Nečudo, po tom delirickom unplugged kole sme si to všetci vrátane nich zaslúžili. Obaja sa predbiehali v sťažnostiach, čo všetko musia pre finalistov a ich hviezdne maniere vykonať.

Rezeň si jej nakrájal? vyšetrovala Adela Pycovu starostlivosť o Dominiku. Aj predžul! pochválil sa jej kolega. Pomastenie Robovho brucha, obdiv Vierkinej zubnej nite… Bolo toho toľko, že Adela si povzdychla: V dvojke zohnať Cmoríkovi nové zuby bolo oproti tomuto úplne jednoduché! Pali hviezdil humorom z iného súdka: Ani ja a Elton John nie sme to isté, priznal sa a nad brutalitou v podobe akejsi Sarah Connor len zastonal: Západonemecká produkcia bola vždy škodlivá.

Samozrejme, víťaz bol jasný. Adela zadrela, že musí chodiť s Dominikinými nápadníkmi na rande a posťažovala sa: „S mladšími chalanmi!“ Nečudo, že Pyco sa takmer odbúral. A nečudo, že pištiace kačičky to vôbec nepochopili.

Vyberané výbery

Témou predposledného kola boli vzájomné výbery pesničiek finalistov. A tak si naši finalisti dali práska a vyberali. Každému sa ušla jedna pesnička, ktorú možno označiť za fatálny omyl, no aj tak treba povedať, že decká si počínali lepšie ako platený hudobný dramaturg. Dúfajme, že ho už neplatia a pokorne sa hlási na úrade práce.

Vierka Berkyová (Lutricia McNeal – Ain’t it just the way) – Vierka pôsobila ako bez nálady a napriek sofistikovaným tanečkom jej vystúpeniu chýbala šťava. Ale fatálne. Ešte aj ten spev bol monotónny, odnikiaľ nikam. Mamba s Katkou Smolinskou vyzerali, že sa bavia niekoľkonásobne viac.

Robo Šimko (Gladiator – Kúpim si pekný deň) – Mám dojem, že Robo by k svojmu spevu nepotreboval ani treštiacu gitaru, svojím hlasom ju nahradí dokonale. Postupne sa z mierneho nasadenia vyhecoval až do skutočne strhujúceho záveru. A to aj sám, bez podporných vokálov. Nerozumiem, na základe čoho do niektorých vystúpení vokalistov komponujú a do iných nie.

Dominika Mirgová (Beyoncé – Irreplaceable) – To ani nebol spev, ale urputný boj! Pesnička sa silou-mocou drala nahor, kam Dominika nedotiahne, ani keby sa špendlíkom pod nechet pichala. Výber to bol brutálny a nedá sa nad tým zvíťaziť, akurát dôstojne remízovať, čo sa Dominike viacmenej podarilo.

Vierka Berkyová (Sarah Connor – From Sarah with love) – Ako zaspievať takúto koncentrovanú nudu vzrušujúco? Keď na to prídete, dajte vedieť Vierke. Malá pomoc: ozvláštnenie nemá znamenať falošný spev vo výškach. Omnoho lepší výkon bol, keď Vierka bleskurýchlo chytila jednou rukou letiaceho plyšáka. Ale ten pudingový akustický počin už prosím nikdy neopakovať.

Robo Šimko (Nickelback – How you remind me) – To by ma celkom zaujímalo, kam finalisti na tieto pesničky chodia. Pretože toto bola ďalšia nezáživná zívačka. Robo zaspieval štandardne, ale čo z toho, keď salvy ohňa z javiskovej pyrotechniky boli o dosť zaujímavejšie? Celé to bolo také rozpačité ako porota, keď sa snažila hodnotiť.

Dominika Mirgová (Avril Lavigne – Knockin‘ on Heaven’s door) – Ajajaj, do tretice výber úplne mimo misy. Toto nie je pieseň vhodná pre pätnásťročné dievča, a to ani v prípade, že pred týždňom kondolovala rodičom mŕtveho dieťaťa. Úplne, ale úplne zle. Ani pekný spev to nezachránil, opäť bola zlá už východisková situácia, ktorá nemá predpoklady na šťastný koniec.

Vierka Berkyová (Tina – Viem, že povieš áno) – Nebola to zamatová smotanová čokoláda, Vierka sa dosť uchechtávala, ale opäť bolo vidno, že keď má pesničku, ktorá jej sadne, je ako ryba vo vode, ale určite nie taká tichá. Dych mi síce nevyrazila, ale to v ten večer nikto.

Robo Šimko (Reammon – Tonight) – Tak si nám to Ropko odbrblal, pretože zjavne uvažoval nad niečím iným. Zle to síce nezaspieval, ale to by hádam ani nedokázal. Asi ako keby si nôtil zo spánku. Obdiv porotcov nad týmto kúskom teda nezdieľam.

Dominika Mirgová (Pussycat Dolls – Sway) – Opäť tu máme prípad detskej rite prvotriedne nasadenej na šerbeľ. Pussycat Dolls Dominike svedčia, ako už dokázala na začiatku súťaže. Z tohto exempláru vytrieskala, čo len mohla a ešte aj čosi naviac. Znovu sa podarilo najlepšie na koniec.

Hoci všeobecné očakávania a tipy porotcov hovorili, že na bronzovej priečke uviazne Vierka, stalo sa nečakané: rozlúčili sme sa s Robom. Vlastne sa ani niet čomu čudovať, pretože keď práve nespieva, tak nie je práve očarujúci džentlmen a chrochtavé chechtanie naozaj nepôsobí sympaticky. Napriek tomu by som ho vo finále rád videl, pretože spevácky patrí k tomu najlepšiemu, čo sme v treťom ročníku videli. Ale už sa mi to nepodarí, lebo tatranský medveď Ropko z Rožňavy oddubasil zo súťaže.

O titul tretej Superstar tak budú bojovať dve malé pivá a hoci všeobecné očakávania hovoria v prospech Dominiky, radšej sa predpovedí zdržíme. Všeobecné očakávania sa už párkrát poriadne sekli a hlasujúci ľud je nevyspytateľný.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár