Povolebné divnosprávy

Komunálne voľby na Slovensku priniesli viacero šťavnatých udalostí a ešte šťavnatejších reakcií. Inak by sme z nich žili týždeň, ale všetci dobre vieme, že toto nie je ani náhodou koniec a dočkáme sa ešte kadečoho. Preto sme dnes zozbierali najzaujímavejšie a najdivnejšie správy, ktoré sa počas víkendu urodili. A to sme sa pozreli iba na Bratislavu a Košice.

Kresťanskodemokratické hnutie kritizovalo výber kandidátky na post primátora Bratislavy. Kresťanskí demokrati pôvodne predpokladali, že kandidáta pravice na post primátora Bratislavy budú nominovať oni, keďže na funkciu predsedu VÚC podporili Pavla Freša z SDKÚ-DS, a nie sú úplne stotožnení so spôsobom, akým bola vybraná Magda Vášáryová. „My sme v minulosti v hlavnom meste ponúkli kandidátov, ktorí nielenže získali podporu nám blízkych strán, ale dokázali aj získať podporu voličov,“ povedal v relácii STV O päť minút dvanásť člen Predsedníctva KDH Peter Bobula.

„Inými slovami, snažíme sa zbaviť zodpovednosti za to fiasko a rýchlo obviniť niekoho iného,“ preriekol sa Bobula. KDH malo pritom nachystaných viacero kandidátov, ktorí by určite zabodovali viac. „Napríklad osvedčený Andrej Ďurkovský. Alebo náš doteraz najpopulárnejší komunálny politik, Pavol Bielik,“ vymenoval Bobula.

V Bratislave vyhral boj o post primátora Milan Ftáčnik ako nezávislý s podporou Smeru-SD. „Nevnímam to ako stranícku voľbu,“ povedal Ftáčnik. „Ale bez podpory Smeru by som to nikdy nedokázal a ďakujem im,“ dodal dojato medzi dvoma obliznutiami topánok Roberta Fica.

Aj v Košiciach pravica pohorela, keď presvedčivo zvíťazil exminister zdravotníctva Richard Raši. Po zvolení precítene poďakoval najmä Braňovi Mojsejovi za jeho nezištnú podporu a predvolebný song Ríííšóóó Rááášííí. Ako dodal, táto pieseň sa v najbližšom čase stane oficiálnou hymnou Košíc a Braňo získa post vedúceho odboru kultúry na mestskom úrade. „Konečne Košice dostanú, čo im patria,“ zdôraznil Raši.

Pridaj komentár