VV (1): Prvý týždeň VyHolených

Fakt mi pripadá, že pätica VyVolených by celkom oželela alkohol, cigarety a hádam aj jedlo, ale zoberte im žiletky – a skolabujú. Všetko, čo sme doteraz počuli a už aj videli, totiž hovorí jasnou rečou: na ich tele dlho nevydrží žiaden chĺpok. Nikde. Dokonca Tony sľúbil Rockymu, že mu bude holiť zadok – a to už fakt neviem, čo si o tom mám myslieť. Toľko teda bulvárny úvod, poďme sa zatváriť seriózne a položme si na pitevný stôl nebohý uplynulý prvý týždeň reality show VyVolení. Napokon, však som vám sľúbil, že sa na ňu namotám, tak ajhľa, týždenný preview, aby ste videli, že som to myslel vážne:

…sa trochu moderujte!

Pilotný diel, keď ešte nešlo o nič, zvládli všetci dobre, dokonca milo prekvapila Karin Haydu. A hoci v nasledujúcich vysielaniach nešlo tak celkom o život, ako sľuboval slogan VV, povesť moderátorov vcelku utrpela. Mišo Hudák má skúsenosti, nepletie sa mu jazyk, ale jeho štýl mi začína prekážať čoraz viac. Nástojčivé burcovanie „napätej“ atmosféry už nezvládam. Neviem, kto je kde napätý, ale diváci pri obrazovkách určite nie. Uvoľnený „cool“ moderátor v súčinnosti s potácajúcou sa kamerou pôsobia, akoby si odskočili z nejakej hitparády pre žiakov základných škôl a stredných odborných učilíšť. Fakt by sa mal moderovať. A aspoň dva týždne nepoužiť slovo „strhujúci“.

Popletená Karin sa v prvom dennom zostrihu príliš neblysla a to isté možno povedať aj o Didiane v Noci VyVolených. Tak celý večer sa rozoberá Rišova sexuálna orientácia, Dida má na linke jeho starú známu – a nespýta sa jej, ako to teda s tou jeho deviáciou je? Nezaprie však v sebe bezprostrednosť svojho materského rádia a nemá zábrany zabíjať na gauči muchu či opýtať sa telefonujúceho, načo dokelu volá, keď na Lenku ešte nemá názor.

Á propos, Noc. Zatiaľ ju možno označiť za najväčšie fiasko celého formátu. Na môj vkus je tam totiž jedna zbytočná audiotexová súťaž, málo záberov z vily, veľa výziev na hlasovanie do ďalšieho kola… Odkaz relácie vnímam asi ako: ukážeme vám trochu nahoty, a vy nám za to džgajte peniaze všetkými možnými kanálmi! Roztancovaná kamera tam podľa mňa tiež nemá čo robiť.

Aby som však aj pochválil – súťažiaci sa až na jednu výnimku nijako nežinírovali s oblečením a JOJ na rozdiel od českej Primy nemá problém to aj ukázať. Dokonca v dennom zostrihu, čo by som naozaj odporučil skôr pre Noc. Ďalším nesmiernym pozitívom je výber hudby i celkový strih v denných súhrnoch diania vo vile. Dobrá práca!

Kto chce kam…

Do vily sa nám zatiaľ nasťahovali piati, ktorých sme mali možnosť vidieť už aj v akcii a trochu ich spoznať, plus šiesta novicka. Kto to teda je?

Rišo: Do vily ho dostali plavecké svaly. Osobnostne sa zatiaľ nijako neprejavil. Z neznámych príčin sa začalo diskutovať o jeho sexuálnej orientácii, hmlistými odpoveďami o prípadnej priateľke si tiež nepomohol. Medzi ostatnými pôsobí zatiaľ skôr stratene, akoby si nevedel nájsť miesto. Uvidíme, čo sa z neho vykľuje.

Linda: Prostoreká Novozámčanka s maďarským prízvukom sa pre túto show narodila. Jej vehementná výrečnosť nám pripraví niekoľko prvotriednych konfliktov. Vo svojom medailóne sa prezentovala takmer ako vamp, ktorý balí chlapov na počkanie. Kto jej však poslal hlasy v nádeji, že zvedie vo vile všetkých vrátane nafukovacieho delfína, je vedľa. Linda je zjavne z tých, čo na sebe rady cítia pohľady, ale siahať na seba nenechajú…

Jana: Zvláštny mix emotívnosti a cieľavedomosti. Je v nej omnoho menej exhibicionizmu ako v ostatných a hysterických výbuchov by som sa tiež neobával. Pôsobí vyrovnane a zjavne to má zrovnané aj v hlave. Napriek značným fyzickým prednostiam je skôr v úzadí a ktovie, ako dlho sa v show ohreje.

Tony: Kulturista, otec, fanúšik telenoviel. Tieto tri charakteristiky mu pomohli vyniknúť a dostať sa do vily. Robí show, stará sa o kvetinky. Zdá sa však, že body bude už len strácať, jeho naoko nájazdy na svoje kolegyne asi veľa sympatií nezískajú. I keď ktovie, národ je nevyspytateľný…

Rocky: Kickboxer s vypracovaným svalstvom prejavuje zatiaľ slušnú dávku zmyslu pre humor. Pôsobí trochu nemotorne, ale príjemne. Tiež si musíme počkať, čo všetko ešte vytiahne, ale zákernosti by som od neho neočakával. Keď sme pri tom, zatiaľ nikto vo vile nepôsobí ako intrigán, ale ktovie, čo sa v ľuďoch skrýva a vylezie na povrch.

Lenka: Zatiaľ pôsobila ako, hm… nijako. Uvidíme, čo sa z nej vo vile vykľuje. Bohužiaľ, diváci stále hlasujú za svalnáčov a kozatky. Pritom by to chcelo niekoho skutočne zaujímavého.

Vo vile je tlaková výš

Atmosféra vo vile zatiaľ najmä vďaka Linde, Tonymu a úlohám, ktoré súťažiaci dostávajú, pripomína skôr prázdninový tábor. Zatiaľ je tam málo ľudí, takže si nešliapu po hlavách, ponorka sa ešte nevyskytla.

Zdá sa, že si všetci rozumejú, a na každý prípadný konflikt sa rýchlo zabudne. Linda a Jana si navzájom nekonkurujú, naopak, zrejme si celkom sadli. Rišo a Rocky, vcelku nádejní adepti na dvoch kohútov na smetisku, sa zatiaľ oťukávajú, ale zatiaľ asi zisťujú, že sa znesú. Najmä keď stále nie sme presvedčení, akú orientáciu má Rišo.

Zdrojom konfliktov sa v budúcnosti môže stať zrejme Linda, ktorej jazyk pracuje neporovnateľne rýchlejšie ako mozog a po čase sa môže stať mimoriadne rozčuľujúcim prvkom. Ostatní sa ešte neprejavili.

Panuje teda tlaková výš, všetko je fajn a JOJ sa len modlí, aby sa to časom pokazilo, aby bolo čo vysielať. Sprchujúci sa finalisti totiž už dlho divákom stačiť nebudú a svoje studené oko pomaly otvára aj Veľký brat


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár