A vraj nedostatok…

Sobotňajšie protestné zhromaždenie sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov sa vyznačovalo tým, že mi načisto zrušilo víkend, keďže som musel pracovať aj v sobotu. Nič nové sme sa aj tak nedozvedeli a samotné zhromaždenie postrádalo poriadne grády. Ani skandovania sme sa nedočkali. Aspoňže organizátori boli takí spokojní, až takmer strojnásobili počet účastníkov. Podľa cvičeného novinárskeho oka sme odhadli trojtisícovku zhromaždených. Nezávisle od nás to isté povedali policajti. Len organizátori videli osem až deväť tisíc.

Zhromaždenie za slušné zdravotníctvo malo svojský motív. Organizátori rozdávali protestujúcim latexové chrirugické rukavice, označené za ochranu pred reformou. Tenký latex ochráni pred všeličím, ale na legislatívu je krátky, ale nechajme to.

Keď som sa po skončení zhromaždenia vracal domov cez zhromaždisko, zaujali ma zvyšky rukavíc, ktorými ešte pred hodinou nadšení zdravotníci mávali nad hlavami. Vtedy ešte boli nafúknuté a vyzerali ako kravské vemená, čo si zmýlili stádo. Teraz sa však len spľasnuto povaľovali po zemi, väčšina z nich roztrhaná. Nebolo ich veľa, organizátori sa zjavne snažili nenechať po sebe neporiadok.

V tej chvíli mi napadlo: sťažujú sa na pomery v zdravotníctve a pritom tu v pohode zničia minimálne dvetisíc rukavíc, ktoré skutočne mohli použiť lepšie. Na ich pôvodný účel. Zrejme ich dostali od sponzorov, alebo to zafinancovali profesijné komory. Nech bol ich spôsob vyskytnutia na demonštrácii akýkoľvek, rovnakou cestou sa krabice mohli dostať do niektorých zdravotníckych zariadení, kde si dvakrát rozmyslia, k akej príležitosti vytiahnu tie rukavice. Kúpené rukavice.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár