Teľací pochod do minulosti

S údivom som zaregistroval informáciu, že tu máme ďalšiu Miss, dokonca desiatu v poradí. Tá súťaž akosi presvišťala mimo všetkých mojich receptorov a nijako sa ich nedotkla. Čo je dosť zvláštne, keď si uvedomím, že toť pred desiatimi rokmi sme s celou rodinou sedeli pred telkou a zasvätene posudzovali kvality a nekvality jednotlivých súťažiacich.

A teraz? Titulné stránky novín a časopisov okupuje Nora Mojsejová, ktorá svojou medializáciou hravo tromfne všetky missky vrátane náhradníčok.

Missky nám akosi vychádzajú z módy. A to ešte nedávno boli noviny plné podrobností o ich obľúbených jedlách, vysoko sledované boli vášnivé spory o licenciu.

Záujem sa teda mení, len kandidátky na titul ostávajú rovnaké, ako vyklopené z jednotnej formičky. Keďže to je štandardnou situáciou po všetky tie roky, zaujímavý je jedine ten pokles záujmu.

Neoddiskutovateľný je prepad záujmu ľudí. Súťaž Miss je trápne rovnaká už niekoľko rokov. Dokonca tuším zrušili voľnú disciplínu, to jediné, na čom sa ešte dalo pobaviť. Čo nám tam ostalo?

Tucet mladučkých sériových krásavíc. Väčšinou majú dlhé tmavé vlasy, v rámci politickej korektnosti sa čoraz častejšie objavujú dlhovlasé blondínečky. Sem-tam sa medzi doširoka usmiatymi tváričkami objaví nejaká, ktorá zotrvá na sietnici aj dlhšie ako dvadsať sekúnd.

Príznačné je, že dlhonohé fešandy, ktoré vďaka génom a zdravej životospráve dorástli do takmer bárbinovských rozmerov, väčšinou deklarujú strach z jedinej súťažnej disciplíny – rozhovoru. Samy seba tak deklasujú na úroveň teliatok, ktoré nie sú schopné zabučať súvislú vetu.

Novinkou už nie je ani promenáda v plavkách, ktoré sú špeciálne navrhnuté na to, aby čo najviac predĺžili nohy a zároveň z neznámych príčin čo najdôkladnejšie zamaskovali prsia. Možno špeciálny druh fetišistov vysadených na dlhočizné nohy na vysokých opätkoch tento pohľad ešte baví, ale koho iného? V lete na pláži je krajší výhľad.

Suma sumárum – súťaže a súťažiace už len nudia. Neprinášajú nič nové a ich kúzlo sa vyparilo do luftu. Holt, nablýskané priame prenosy nie sú Tri oriešky pre Popolušku, ktoré neomrzia ani každoročnou reprízou.

Missky už nemajú čo ponúknuť. Svet sa vrhol na reality show, chce vidieť pot, krv a slzy. Dokonalé bábiky v lesklých pančuchách tak so svojím bezduchým úsmevom na bezchybnej tvári pochodujú na ihličkách po móle – do minulosti.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár