Stroskotanci, diel 7. a 8.

Minule som si pochvaľoval, že sa konečne začínam orientovať medzi modrými a červenými stroskotanými celebritkami. No a čo sa stane? Správne. Tímy sa preorganizujú, takže teraz sa v tom ani tá divá sviňa nevyzná. Ako dramaturgický ťah to môžeme hodnotiť kladne aj záporne. Mali by v každom prípade povinne nosiť tričká príslušnej farby. Tá páska na ramene nám poloslepým s dlhým vedením zásadne uniká. Ako sa celé to premiešanie udialo a čo sa okrem zmeny farby jednotlivých súťažiacich zmenilo?

Úplne nové tímy

Na záver predchádzajúcej časti mali oba tímy vybrať spomedzi seba tých najslabších – toto úžasne povzbudzujúce označenie prischlo modrej Janette Drapákovej a od červených si ho obetavo vzal na seba Braňo Ondruš. Bez akejkoľvek ďalšej poznámky štáb odvliekol oboch kamsi preč. To „kamsi“ bola nakoniec luxusná kajuta na inej lodi, kde obaja v jednej posteli mohli načerpať nové sily.

Ak si štáb od toho sľuboval rozvírenie vášní, prípadne u Drapákovcov žiarlivostnú scénu, obišiel naprázdno. Ešte aj keby tam vedľa seba ležali plyšový medvedík a bleduľa jarná, bolo by tam viac erotického napätia. Tak obaja aspoň potešili kamery tým, že pustili stavidlá ohováračským rečiam. Viem si však predstaviť, že keby nemali naproti sebe kameramana, to ohováranie by bolo stokrát zaujímavejšie.

Na druhý deň si obaja oddýchnutí kvázi najslabší vybrali z ostávajúcich súťažiacich nových a staronových spolubojovníkov. Idea poprehadzovať tímy má čosi do seba – najmä v prípade, aký nastal teraz, keď boli sily dvoch družstiev nevyrovnané a hrozilo, že pri takomto vývoji situácie by čoskoro z modrých ostal jeden súťažiaci. Najhoršie dopadol Fedor Flašík, ktorý síce ostal v červenom tíme, no prišiel o Zoru Czoborovú a naopak vyfasol dve Zuzany, ktoré on v žiadnom prípade nemusí – pravdepodobne preto, aby Monika pri telke nežiarlila.

Modrí si tak výrazne polepšili – síce prišli o Zuzanu Hajdu, ale zato sa zbavili neurotického Ibiho a neprínosného Janka Lehotského. Skóre im vylepšili Karol Csino a už spomínaná Zora.

Modrá je dobrá (niekedy)

Na modrej farbe zrejme visí prekliatie. Ani vynovená posádka nepomohla a opäť prehrali. Situácia sa zvrtla na vedomostnej súťaži, kde nikto príliš nezažiaril, ale Ivana Christová totálne pohorela. Modrí išli do vyraďovania, pričom zodpovedne takmer každý člen nominoval niekoho z bývalých súperov. Rovnosť hlasov zabezpečila, že na konci ostali Janette s Marekom Ťapákom. V tej chvíli však prišiel čas na otvorenie záhadného tubusu, ktorý oba tímy poctivo vláčili celý deň – a v ňom bola správa, že dnes sa vyraďovať nebude a dobrú noc.

Dobru noc však nemala Zuzana Hajdu, ktorá sa v rámci súťaže tak oduševnene mlátila so Zorou, až skončila ležiac na improvizovanom pontóne, zvíjajúc sa v bolestiach. Zranená noha. Našťastie nám prezradila, že na rozdiel od Pavjela neskončila dolámaná a rozhodla sa v súťaži zotrvať. Čo jej okrem iného v ďalší deň zabezpečilo označenie obetavá. Tímy totiž odhadovali vlastnosti seba a svojich súperov. Modrí predstihli súperov o tri konské dĺžky.

Bodovali aj v druhej disciplíne a opäť pohoreli v tretej, ktorá je však nanešťastie za tri body. Hoci fyzická posila sa prejavila a makali, cenný čas hanebne stratili, keď v bahne nevedeli nájsť žiadané kladivo. V nasledujúcom rozstrele sa však ukázali ako zdatnejšie násosky a jednoznačne v pití kokosového mlieka cez slamku zvíťazili.

Fedor sa lúči

Pred červenými tak vyvstala dilema, či hodiť cez palubu zranenú Zuzanu Hajdu, alebo sa rozhodnúť pre niekoho iného. Zuzana jednoznačne odkázala, že odstúpiť nehodlá. Ibrahima finálna prehra načisto zložila, dokonca podnikol pokus zahrabať sa do piesku. Keď sa spamätal, spolu so Sagvanom pojali podozrenie, že Fedor Flašík záverečné sanie sabotoval a predchádzajúcu disciplínu odflákol a začali veľmi aktívne agitovať pre vyhodenie Fedora.

Výsledná menovačka bola jednotvárna – striedavo Zuzana a Fedor. Napokon mediálny mág zožal trpké ovocie prerozdelenia tímov a červení ho hodili cez palubu radšej ako zranenú Zuzanu. Jeho laxnosť a nevraživosť voči niektorým členom vlastného tímu určili, že odplával domov za Monikou. Nezdalo sa, že by ho to nejako mrzelo a pripustil, že novovybudovaný červený tím nie je podľa jeho gusta a vôbec ho to nebaví.

Na záver si neodpustil rýpanie do svojich čerstvo bývalých kolegov, keď ako možný dôvod svojho jednoznačného vyradenia označil možnú snahu Braňa Ondruša a Sagvana stať sa lídrom tímu a nevraživosť bývalého modrého družstva.

Miscellaneous thoughts
  • Ľudo Kaník sa ocitol u modrých a Braňo Ondruš u červených. Konečne je všetko tak, ako má byť!
  • Moderátori pri páde a zranení Zuzany Hajdu vyzerali, akoby prežívali zlý sen znovu a znovu.
  • Kedy sa už zbavia Ibiho? Jeho večné filozofovanie a rozoberanie mi už ide krkom.
  • Zora Czoborová je sólový hráč. Jednoznačne.
  • Janko Lehotský je ešte stále trápny.

Ešte stále sme sa nedozvedeli, prečo sa Ivana Christová neznáša s Ibim. Nevadí, možno nabudúce. Dovidenia v ďalší pondelok.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár