ČSS 3.8: Koniec sirény

Ako som bol ohlásil, minule som Superstar nevidel a podľa krátkeho súhrnu, ktorý sme videli na začiatku nedeľňajšieho prenosu, som skutočne o nič neprišiel. Podľa predpokladov vypadla Tereza Mandzáková, takže opäť žiadne prekvapenie.

Ostatné kolo sa konečne nieslo v znamení nejakej výraznejšie ohraničenej témy, konkrétne deväťdesiatych rokov. Na začiatok finalisti (už len piati – kráti sa to, kráti!) dali One od U2. Dobrý dojem vzápätí snaživo zabil Roman Juraško, ktorý donútil Šafu, Veroniku a Sabinu, aby zaspievali Mámu od Luneticu. Ach. Jaj. Zasvrbel ma prst na ovládači, že prepnem na hokej. A to ma vôbec hokej nezaujíma a nikdy ho nepozerám.

 

Dramaturgický zámer sa však len poslabšie odrazil na celkovej show. Iste, výber piesní sedel. Moderátori sem-tam niečo z deväťdesiatych rokov pripomenuli, ale nebolo to ono. Chýbal duch, chýbal nápad, chýbalo skutočné uchopenie témy. Bohužiaľ, asi na to pri všetkom tom product placemente neostal čas.

Z rokov deväťdesiatych

Sabina Křováková4 Non Blondes: What’s Up? – Potreba skrátiť pesničku pomýlila Sabinu a stratila sa v texte. Tuším zámerne sa chcela vyhnúť prílišnému vresku a poňala túto pesničku menej ujačane ako originál.

Martin ŠafaříkElton John: Candle in the Wind – Zhodol som sa s porotou – bolo to pekné, vkusné, ale za seba dodám, že aj zabudnuteľné.

Veronika StýblováBritney Spears: Baby One More Time – Aj keď mi to nikto neuverí, ale ja Veroniku pochválim. Síce pesnička je úplne na chuja, ale mňa vždy poteší, keď Veronika dá niečo iné ako košatú áriu.

Štefan PčelárFaith No More: Easy – Štefan to podal naozaj easy, bolo to ako sedieť v hojdacom kresle a pohodlne sa hojdať do rytmu.

Adam KukačkaUB40: Can’t Help Falling in Love with You – Teda čakal by som kadečo, ale asi nie to, že Kukačka bude spievať reggae. Vlastne som sa ani nedočkal, lebo to malo od reggae poriadne ďaleko. A ešte tá pračudesná angličtina… Neprosím.

Sabina KřovákováMeredith Brooks: Bitch – Pripadlo mi to lepšie ako Sabinino prvé vystúpenie. Niečo podobné by som si od nej vedel predstaviť aj v budúcnosti.

Martin ŠafaříkThe Verve: Bittersweet Symphony – Prikláňam sa k hodnoteniu pánskej časti poroty – spevácky mi to pripadlo prepálené a ani aranžmán takto naživo nesadol veľmi dobre. Syntetické sláčiky z pesničky vysali dušu rýchlejšie a spoľahlivejšie ako dementori.

Veronika StýblováSinéad O’Connor: Nothing Compares 2 U – Aj druhému Veronikinmu vystúpeniu udeľujem pochvalu. Iste, nemalo to tú silu, čo verzia od Sinéad, ale svoje kvality to malo.

Štefan PčelárRobbie Williams: Strong – A kde som bol ja, keď toto bol hit? Vôbec nič mi to nevravelo. Bohužiaľ, ani v Ičovej interpretácii. Nuda.

Adam KukačkaR.E.M.: Losing my Religion – Ach jaj, tak toto bola na Adama hotová sabotáž. Toto nie je pesnička pre šestnásťročného začínajúceho speváka. Skrátka nie.

Miscellaneous Thoughts

  • Prevleky Superstaristov boli také idiotské, že si to rovno mohli odpustiť. Kto ich pozná, ten ich odhalil.
  • Prečo je Veronika tak fixovaná na to, či má alebo nemá veľký zadok?
  • Ewa bystro vypozorovala, že Štefan ostal medzi finalistami ako posledný Slovák. To sme sa teda tento rok nevytiahli.
  • Pred rozhodnutím vystúpil Ben Cristovao. Zrejme preto, aby finalisti videli, aký strašný osud ich môže postihnúť.

No prosím, tak ja konečne Stýblovú pochválim, a ona nato vypadne. Celkom škoda, ale zase treba povedať, že tu už skutočne nejde povedať, kto by mal odísť skôr a kto až o týždeň. Ani neviem celkom predpovedať, kto sa ocitne v záverečnom súboji. Najpravdepodobnejšia je Sabina, ale kto k nej? Ťažko povedať.

Ale nech to bude ktokoľvek, žily mi to trhať nebude.

1 thought on “ČSS 3.8: Koniec sirény

  1. Trefné…
    Trefné zhodnotenie, z tých riadkov je priam cítiť to, čo prežívam, ak zo zotrvačnosti hľadím v nedeľu večer na TV… nuda, kŕč, trapas za trapasom, nezapamätateľné xichty a vystúpenia, roboti namiesto moderátorov… a michal david… a mentos… a kokakola… …aha a 65x za večer výzva na esemeskovanie……. proste „kultura za pětset“

Pridaj komentár