ČSS 3.6: Kukačkov večer

Keďže minule sme sa nedozvedeli, aká bude téma nasledujúceho kola, v nedeľu večer som čakal celkom v napätí. Na moje veľké prekvapenie som sa to nedozvedel ani počas prenosu. Zdá sa, že téma nebola. Asi boli všetci príliš zaneprázdnení tým, aby nejako zbúchali dokopy štrnásť piesní na jeden večer a tak brali všetko, čo im prišlo pod ruku.

Nijako ma to nepotešilo, lebo tým pádom pred finalistami nestála žiadna skutočná výzva – no a, samozrejme, ani sme sa nedočkali nejakých bizarností, ktoré by z tejto show urobili čosi aspoň trochu pozerateľné.

Bez témy i bez šťavy

Trochu ma udivovala porota, ktorá niektoré nudné veci chválila, vrátane prekvapivo pozitívneho PussyKata. Ale zase sme sa vzácne zhodli pri hodnotení Adama a aj hneď prvej vystupujúcej, ktorou bola

Sabina KřovákováGuns’n’Roses: Don’t Cry – Sabina znelo, akoby si šetrila sily na neskoršie vystúpenie. Asi po prvý raz ma ani jej vystúpenie nebavilo. Hoci bolo slušné, chýbala mu para, život, hocičo.

Štefan PčelárColdplay: Viva la Vida – Ičo pokračuje vo svojich solídnych, neurážlivých, avšak ničím zaujímavých vystúpeniach. Vlastne až teraz som si uvedomil, že nemá ničím výnimočný hlas – ak by ste ho nevideli, nedokázali by ste ho identifikovať.

Kristína DebnárováPink: Family Portrait – Bol som zvedavý, ako toto dopadne, lebo minule Kristína celkom slušne vypálila rybník konkurencii. Pračudesná angličtina už ku Kristíne patrí a opäť to vzala poriadne emotívne. Ibaže teraz už bolo výraznejšie počuť, že Kristína nemá silný hlas a chýba jej potenciál, aby to poriadne rozfofrovala.

Martin ŠafaříkLMFAO: Sexy and I know it – Sporo odeté slečny sa presťahovali od Kukačku k Šafovi, ale nijako zvlášť to k zaujímavosti tohto vystúpenia neprispelo. Martin je o triedu lepší ako Štefan, ale ani tak mi nijako nezrýchlil tep.

Tereza MandzákováTina Turner: Proud Mary – Kapela šliapala ako besná, tanečníci išli dušu vypľuť – a Tereza sa na to zdesene dívala a nevedela, čo má robiť. Opäť: diéta, nemastné, neslané, nepikantné. Neviem, čo na tom Ewu tak bavilo.

Adam KukačkaGary Jules: Mad World – Konečne! Konečne niečo, čo ma zaujalo. Konečne niekto, kto nešiel na pol plynu. Konečne presný výber pesničky. Nesmierne ma to potešilo, obzvlášť preto, že hoci Adam vždy spieval pekne, nikdy doteraz ma to neoslovilo. Až teraz. Výborné v každom ohľade! U mňa výkon večera.

Veronika StýblováCher: Strong Enough – Čo majú s tou Cher? No nič. Veronika odhodila svoje maniere divy, lietala po javisku v sexi ohoze a ešte aj úsmev nahodila asi na tri sekundy. Vítané osvieženie po jej doterajšom nehybnom vytí. Výsledok sa mi príliš nepáčil, ale ešte aj to beriem skôr, než nudu predchádzajúcich finalistov. Čiže, aby to bolo už úplne zmätočné: nepáčilo sa, ale hodnotím vysoko.

Sabina KřovákováChristina Aguilera: Fighter – Na druhý pokus už Sabina pustila ventil naplno, ibaže… Zase ma to nebavilo. Možno preto, že ani samotná pesnička nebola nič moc. Takový křovácký průměr. Už sme tu mali aj lepšie.

Štefan PčelárQueen – Don’t Stop me Now – Uch, nie. Na Freddieho Mercuryho si nestačí obliecť žlté sako. Na toto Štefan veru veľmi výrazne nestačil a sem-tam tie tóny netrafil ani približne. Publikum upadlo do hysterickej eufórie, ale nechápem, prečo. Ale však ja z tohto ročníka chápem veľmi málo.

Kristína DebnárováDominika Mirgová: Nová – Fíha, netušil som, že Dominika naspievala nejakú pesničku. A ešte k tomu takúto strašnú. Takže zlé bolo už východisko a nič dobré z toho vzniknúť nemohlo. Ale aspoň sme ostali ušetrení paangličtiny.

Martin ŠafaříkMarek Ztracený: Něco končí – Kto preboha je Marek Ztracený? Ani len to meno som doteraz nepočul. No nevadí. K Šafovi: Kukačka mu pre prvé vystúpenie odovzdal tanečnice a pre druhé zlozvyk vydychovať konce slov. Napriek tomu to nebolo zlé, celkom stráviteľné.

Tereza MandzákováAmy Winehouse: Valerie – Tu už sa Tereza chytala trochu viac, asi vďaka tomu, že ju nerozptyľovali tanečníci. Ale opäť… hm, nič.

Adam KukačkaElvis Presley: Jailhouse Rock – Kde berie šestnásťročný chalan takú príchylnosť k Elvisovi? Nuž ale ešte dobre, lebo Adam sa viditeľne bavil a preniesol to aj do okolia. Áno, toto bol jednoznačne Kukačkov večer. Spev, pohyb, energia, no skrátka Kukačka bol v nedeľu úplný king.

Veronika StýblováBeyoncé: Listen – Ach jaj. Diva je späť a po živelnom, úprimnom Adamovi si nemožno predstaviť väčší kontrast ako túto jačiacu sirénu. A nie, to v tomto prípade vôbec nemyslím v tom dobrom slova zmysle. Už týchto veľkolepých ukvílených árií bolo hádam dosť, nie?

Miscellaneous Thoughts

  • Ewa si čoraz viac všíma, že jej humor nenachádza ohlas u publika. Čo v tomto prípade, obávam sa, nie je Ewina vina.
  • Asi nikdy inokedy a nikde inde neuvidíte tympanistu v úlohe sólistu vystrčeného medzi divákmi.
  • Roman Juraško sa tvári tak nejako zvláštne útrpno-ospravedlňujúco zakaždým, keď Zorka otvorí ústa. Niežeby som sa mu čudoval.
  • Ewa mala trochu bizarný prejav k publiku, aby podporilo Štefana. Alebo čo.
  • Kamera trochu neopatrne takmer vbehla Veronike do hrdla.
  • Publikum bolo v nedeľu obzvlášť nedisciplinované a podchvíľou tam ktosi čosi sólovo jačal.
  • Juraško požiadal Zorku, aby sa zhostila úlohy utešovateľky v detskej izbe. Hm. To neznelo dobre.
  • Ešte menej ako popletený zvukár, ktorý pustil namiesto napínavého podmazu veselý, čím prezradil, že Veronika postupuje.

Nabudúce zase nič

Sedemnásť blondín pod javiskom sa zjavne nezmenilo od minulého ročníka. Sotva zaznelo „Harich“, spustili vresk na absolútne neznesiteľnej frekvencii. Martin Harich nám predviedol svoju hudobnú produkciu a teda znelo to o dosť lepšie ako tá Dominikina vec. Ostáva len držať mu palce.

Pri vyraďovaní žiadne prekvapenie ani kozmická nespravodlivosť nenastali, vypadla Kristína Debnárová. A už tušíme, kto ju bude v ďalšom kole nasledovať.

Mimochodom, ďalšie kolo – témou budú piesne lásky a nenávisti. Zdá sa, že sme na žánrové kolá úplne rezignovali. Ale máme sa čoho báť. Stýblová bude spievať Ivetu Bartošovú a vystúpi Michal David. Čo mi pripomína, že na budúcu nedeľu nebudem v dostupnosti televízora, takže ďalšie review nebude. Čestné slovo, neutekám, len budem mimo Slovenska. Tak si to budete musieť pozrieť sami. Ha, ha, ha, ako by povedala madam Hilda.

2 thoughts on “ČSS 3.6: Kukačkov večer

Pridaj komentár