Spasiteľ?

Písal som na ministerstvo životného prostredia, kedy už konečne začnú vydávať poľovné lístky na všetkých, čo nám zasierajú poštové schránky nevyžiadanými a vrcholne nežiaducimi letákmi. Neodpovedali. Možno si myslia, že si robím srandu. No nerobím. A už vôbec nie teraz, keď sa do schránok po tonách sypú letáky kandidátov na rôzne funkcie v blížiacich sa komunálnych voľbách.

 

Všeobecne, politické reklamy sú jedna veľká nuda. Komunálne voľby sú hádam ešte o stupeň horšie, lebo nám ukazujú všetkých tých mastných úradníkov, ktorí už na svojich postoch nakradli za desiatich a teraz sa nás snažia presvedčiť, aby sme ich volili, lebo však nech kradnú tí sympatickejší. To sa, prirodzene, netýka Magdy Vášáryovej, ktorá už dosiahla vrchol nesympatickosti a ešte chce ísť ďalej. No veľa šťastia.

Ale ani pani Magda dnes nezíska nejaké dôležité ocenenie redakcie HyeNovín. Aj Alojz Hlina obíde naprázdno, aj keď sme mu už pomaly hotovili Rád zvieracej kazajky. Špeciálna cena si počkala na košického kandidáta za SDĽ Cyrila Betuša. Áno, to je ten, čo voličom sľubuje zrušiť a následne zbúrať preslávený Luník IX.

Nielenže nikto nevie, ako to vlastne chce docieliť a čo s obyvateľmi tohto bizarného sídliska. Najohromujúcejšie je, že je to kandidát SDĽ, teda strany, ktorá ešte v inkarnácii KSS stvorila Luník IX aj s jeho filozofiou a obyvateľmi. Pánovi Betušovi patrí špeciálna cena a želanie, aby sa teda všetci obyvatelia toho sídliska nasťahovali k nemu domov.

Ocenenie mesiaca: Najväčšia drzosť.

1 thought on “Spasiteľ?

Pridaj komentár