Slovo na nedeľu 9. septembra

Vážené súdružky a súdruhovia,

ako dobre vieme, súdruhovia sú prísni, ale spravodliví. Za ohavný zločin si vinník zaslúži rovnako ohavný trest. Aj by sme odporučili nášmu súdruhovi premiérovi, aby podobné tresty ako v tomto čínskom prípade zaviedol aj u nás, ale nie som si istý, čo na to medzinárodné organizácie. Veď zbaviť niekoho poslaneckého kresla a členstva v Smere-SD by bolo vysoko nehumánne!

Česť práci!

Čínskeho poslanca popravili a vyhodili zo strany

Poslanca čínskeho parlamentu Tuana Ji-chea (61) a jeho synovca popravili za naplánovanie a objednanie vraždy poslancovej milenky. Poslanca odsúdili na trest smrti pred mesiacom v Ťi-nan, hlavnom meste provincie Šan-tung. Obhajcovia sa proti rozsudku odvolali, no Najvyšší súd verdikt potvrdil s tým, že bombový útok je „obzvlášť krutý a má vážny negatívny dopad na celú spoločnosť.

Poslancova milenka prišla o život 9. júla, keď vybuchla nálož, ktorú jej poslanec nechal namontovať do auta. Výbušninu odpálil jeho synovec. Poslanec chcel, aby táto udalosť vyzerala ako dopravná nehoda. Milenku vraj nechcel zabiť, chcel dosiahnuť iba to, aby „stratila schopnosť samostatne rozmýšľať“. Milenka, s ktorou sa neúspešne pokúsil rozísť, vraj od neho požadovala peniaze a rozvod.

Poslanec, ktorý bol okrem iného aj vplyvnou postavou regionálnej politiky v Šan-tungu, udržiaval s milenkou vzťah od roku 1993. Okrem trestu smrti dostal ešte ďalšie dva tresty – stratil poslanecké kreslo a vylúčili ho z komunistickej strany. Súd ho uznal okrem vraždy vinným aj z brania úplatkov.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár