Slovo na nedeľu 17. októbra

Drahí bratia a sestry,

priznám sa, trochu som znepokojený. Naše Slovo na nedeľu začína byť monotematické, alebo teda presnejšie povedané, bitematické (neviem, či také slovo vôbec existuje, ale práve som ho použil). Buď s niečím bizarným príde SNS alebo niekto, s kým ľahko nájde spoločnú reč pani Ray-Tutková. Čo sa stalo so správami o zvieratkách? Prečo iným ľuďom neharaší tak výdatne?

Nuž, berme to z tej lepšej strany. Kým totiž tieto dva okruhy nachádzajú miesto v Slove na nedeľu a nie v každodennom živote normálnych ľudí, asi je dobre.

Počuli ste slovo Hyenovo.

 

Slota: SNS je obeťou volebného podvodu

Predseda Slovenskej národnej strany Ján Slota zachytil z prostredia ľudí blízkych „tajným službám“ informácie, ktoré naznačujú, že priebeh parlamentných volieb v roku 2010 nebol korektný. „Sme presvedčení, že sme prišli umelo o 1,5 až dve percentá hlasov,“ vyhlásil Slota.

Na otázku, či mohlo ísť podľa neho o manipuláciu volebným podvodom, Slota odpovedal: „Áno, volebným podvodom.“ Podľa informácií, ktoré získal, by malo ísť o manipuláciu softvéru v ústrednom počítači.

„Pýtate sa, prečo sme to nereklamovali na Ústavnom súde? Dozvedeli sme sa to z určitých kruhov, teda zo služieb, otvorene povedané. Od ľudí, ktorí sú v tých našich tzv. tajných službách, že takéto niečo sa uskutočnilo. A potom už nikto nemal záujem otvárať túto tému,“ vyhlásil. „Nemáme relevantné dôkazy,“ priznal Slota.

Nepriamo však podľa neho môže poukazovať na pravdivosť týchto informácií fakt, že „v 135 sčítaniach v miestnych volebných komisiách boli rozdielne hlasy na úrovni fyzického sčítania a potom iné počty boli v Ústrednej volebnej komisii, ktoré prešli cez počítač“.

Slota dodáva, že chybou SNS bolo, že nemala každú volebnú komisiu zabezpečenú svojím členom, aby mohli robiť vlastné, paralelné sčítanie hlasov.

„Všetky zápisnice obvodných a okrskových volebných komisií sú archivované a výsledky volieb je možné kedykoľvek prekontrolovať,“ reagovala pre TASR tlačová tajomníčka Štatistického úradu SR Eva Kelemenová, ktorá možnosť volebnej manipulácie úplne vylučuje.

Pridaj komentár