Slovo na nedeľu 12. novembra

Drahí bratia a sestry,

nie, dnes sa v žiadnom prípade nebudeme venovať nejakým nemravnostiam, a už vôbec nie odhaleným častiam tela istého redaktora. Naopak, opäť dnes musíme vyzdvihnúť hlboko mravné počínanie. Naša radosť by mala byť o to väčšia, že mravnostný zásah sa udial v USA, kolíske to všetkého nemravného.

Počuli ste slovo Hyenovo.

Za vzdychanie športovca z telocvične vyviedla polícia

Americký fitnessový klub Planet Fitness na predmestí New Yorku, preslávený aj vďaka svoju širokému zoznamu požiadaviek na svojich členov, vylúčil jedného z nich za to, že pri cvičení nahlas vzdychal. Úradník Al Argibay si údajne dovolil niekoľko vzdychov pri zdvíhaní činky a z fitness centra ho eskortovala polícia, ktorú naňho zavolalo vedenie klubu.

Manažér telocvične, ktorá ma svoje pobočky po celých Spojených štátoch, vyhlásil, že zákaz vzdychania je jedným z hlavných pravidiel pre členov klubu a má zákazníkom poskytovať „neintímne prostredie“ pre cvičenie. Klub má špeciálny alarm, ktorý sa spustí, keď niekto nahlas zavzdychá alebo keď hodí činku o zem. V klube sú zakázané i šatky na hlavách či kričanie.

Argibay uviedol, že mu pravidlo o nevzdychaní príde absurdné, najmä keď niekto dvíha 227-kilogramovú činku ako on a nesmie pritom vydať žiadny zvuk. „Vzdychol som si, čupol som si, zaprel som sa a znova som vzdychol. A bolo to,“ povedal Argibay pre rozhlasovú stanicu CBS. „V zásade nejde o vzdychy, ale o dýchanie zhlboka,“ dodal.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár