Slotovo srdce a môj hlasný smiech

Ján Slota je podľa predsedu Parlamentu Rómov SR Ladislava Fízika jediný politik na Slovensku, ktorý má srdce pre Rómov a nahráva im. Fízik to povedal na tlačovej besede po podpise Memoranda o spolupráci medzi SNS a Parlamentom Rómov. Dodal tiež, že predsedovi SNS blahoželal k narodenej dcére a tlmočil mu pre ňu „požehnanie rómskeho národa“.

No a len čo nám donahráva, tak si to jeho srdce vezmeme. Tentokrát ho celkom mimoriadne nebudeme pripravovať na paprike, ale na divoko.

V prijatom Memorande obe strany konštatujú zodpovednosť za spoločnú budúcnosť Slovákov a Rómov na Slovensku, nedostatočné riešenie rómskej problematiky v minulosti a rozdielne sociálne správanie a postavenie. Parlament Rómov sa v Memorande dištancuje od starého spôsobu života neprispôsobivej časti komunít a od nezodpovedného prístupu k rodičovstvu.

Takže aby bolo jasné: my, členovia Parlamentu Rómov, zastupujeme len samých seba. A v tom je naša najväčšia sila.

Fízik zdôraznil potrebu perspektívnych riešení a programov. „Problémy treba riešiť postupne a mať stratégiu. Nerobíme si ilúzie, že SNS tento problém vyrieši, v rámci svojich možností však chceme pomôcť,“ dodal podpredseda strany Jaroslav Paška.

Nuž, milí moji čitatelia, teraz už sa tak smejem, že nemám ani silu to akokoľvek okomentovať.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár