Lipšicov náhubok nebude

Minister vnútra Daniel Lipšic vypustí z návrhu novely priestupkového zákona nadštandardnú ochranu politikov. Ako upozornil denník Pravda, rezort vnútra navrhoval za urážku či ohováranie verejného činiteľa pokutu až 500 eur. Lipšic tvrdí, že o tomto ustanovení nevedel, do návrhu novely ho prepašoval nemenovaný úradník ministerstva vnútra.

Hriešnik sa už teraz môže rozlúčiť s prácou na ministerstve. „Keď to nevedel lepšie schovať, že nám na to prišli, nezaslúži si to miesto,“ zamrmlal Lipšic nahnevane.

1 thought on “Lipšicov náhubok nebude

  1. Profesionál.
    O prácu neprišiel iba úradnik na ministerstve pána Lipšica, ale aj istý pán Bretschneider. Poznali sme ho z vysedávania v hostinci “ U Kalicha“, odkial oviedol na políciu aj budúceho vojaka Švejka a hostinského Palivca. Previnili sa nevhodnými poznamkami na císara pána. Neskôr tohoto policajta prevelili na Slovensko a krátko pred týmto incidentom, bol znova povolaný do služby. Jeho úlohou malo byť vysedávanie po krčmách a zapisovanie ľudí, ktorí budú nadávať na verejných činiteľov. Dostal aj potrebné kompetencie ktoré mu umožňovali pokutovať každého kto sa nedokáže ovládať, do výšky 500 Euro. Ak by bol úkolovaný, mohol si slušne zarobiť. Je veľmi sklamaný z rozhodnutia pána Lipšica a urazený sa vrátil do spoločnosti “ Dobrého vojaka Švejka“. Zanechál však odkaz, že ak by po voľbách, predsa len niekto jeho služby potreboval – je k dispozícii. Ako profesionalný udavač sa ešte môže hocikomu zísť.

Pridaj komentár