A je to

Slovensko odvolilo. Víťazom parlamentných volieb sa stala strana Smer-SD so ziskom 44,4 % hlasov. Smer tak bude môcť zostaviť vládu. „Je to na dobrej ceste,“ tešil sa predseda strany Robert Fico. „Ešte zakotviť vedúcu úlohu Smeru do ústavy, a bude všetko v poriadku.“

Na druhom mieste sa s výrazným odstupom umiestnilo KDH. Predseda hnutia Ján Figeľ chce so Smerom rokovať o prípadnej koalícii, spoluprácu vopred nevylúčil. „Viete, nakúpili sme litre lubrikantu, teraz nevieme, čo s tým,“ odôvodnil to Figeľ ospravedlňujúco.

Tretí najúspešnejší sa stali Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča. Prudký úspech Matoviča na smrť vydesil, pretože zistil, že bude sedieť v parlamente ako líder druhej najsilnejšej opozičnej strany. „Neviem, čo tam budem robiť. Vlastne hej – debilne sa chichúňať,“ povedal Matovič neisto.

Len o jeden mandát si pohoršila strana Most-Híd. Jej predseda Béla Bugár na to povedal čosi vtipné a ničnehovoriace.

S totálnym výpraskom od voličov skončila SDKÚ-DS. Okrem biedneho výsledku 6,1 % strana stratila svoju tradičnú baštu – Bratislavu, kde ju predbehla SaS a predsedu strany krúžkami preskočili podpredsedovia Lucia Žitňanská aj Ivan Mikloš. Viac preferenčných hlasov mal aj Marián Kotleba a tesne za Dzurindom bola s preferenčnými hlasmi Nora Mojsejová. „Je to úžasný výsledok,“ nadchol sa Mikuláš Dzurinda. „Som hrdý na našich voličov, že neuverili očierňujúcej špinavej kampani. Na sneme strany budem, samozrejme, opäť kandidovať na post predsedu. Nádherný úspech je len potvrdením, že všetko, čo robím, je správne!“

Na chvoste sa ocitla SaS, ktorá sa do parlamentu dostala len s odratými ušami. „Neviem, kde sa stala chyba,“ znervóznel predseda strany Richard Sulík. „Niekde sme stratili voličov, ale nechápem, kde a prečo,“ čudoval sa.

Z parlamentu opäť raz vypadla SNS. Predseda strany Ján Slota ešte pred ohlásením výsledkov zmizol. Novinárom sa kňučaním a vytím prihovoril podpredseda strany Rafael Rafaj.

Nečakané fiasko čakalo aj mimoriadne medializovanú stranu 99 %. Jej stanovisko sa nám nepodarilo získať, pretože líderka strany Alena Dušatková začínala svoju 33. hodinu práce v jeden deň a bola príliš zaneprázdnená. Ostatní členovia strany unisono kričali čosi o sprisahaní temných jašterov.

Úspech si nevychutnala ani Nora Mojsejová. „Voliči sú úplní kokoti,“ reagovala stroho na správu, že nedosiahla ani 2 %.

1 thought on “A je to

Pridaj komentár