VV (5): Koniec triedneho nepriateľa

V piatom týždni sa vo VyVolených konečne vylučovalo. Teda mám na mysli vylučovanie z hry, nie vylučovanie v tej malej miestnôstke. Na vaše šťastie som nemohol sledovať VV skutočne poctivo, takže týždenný prehľad bude o niečo chudobnejší ako obvykle. To podstatné som však samozrejme zachytil: Mgr. Roland Antonio František Rigo de Ricco zo súťaže vyletel ladným oblúkom a podľa mňa sa z toho doteraz nespamätal. Je len otázkou času, kedy istý nemenovaný nový čas prinesie jeho fotku s monoklom, zatiaľ čo RRR bude farbisto opisovať, ako sa na neho vrhla dvadsaťčlenná skupinka talianskej mafie, ktorú však udatne porazil a zachránil si život.

Antoniov koniec

Ale vráťme sa do čias, keď ešte RRR škodil vo vile zo všetkých síl. Označkovanie nepríjemného veľkohubého tanečného majstra zelenou šatkou na chvíľu pomohlo utíšiť vášne, ale nič netrvá večne, a tak aj Desperado sa opäť stal tŕňom v oku všetkým.

Najviac som bol samozrejme zvedavý na Desperadovho súpera. Antonio prekvapil – vybral Šakala, čím sa vopred odpísal. Ibaže to netušil. Pravdepodobne si myslel, že má v Šakalovi ľahkého súpera. Chyba lávky. Nebral do úvahy vývoj sympatií divákov po tom, čo prišiel do vily. Majster klamár tak dosiahol svoje maximum: oklamal sám seba…

Psychopat Desperadovho formátu je však nezlomný. Po tom, čo Šakal dostal takmer desaťnásobok diváckych esemesiek a odkráčal naspäť do vily, RRR spustil preslov. Myslím, že nielen mňa vtedy pri obrazovke vykotilo. Rozlúčková reč sa niesla v duchu: Ste hnusné svine, ale ja som svätec a odpúšťam vám. Barón Prášil skrátka nepochopil, že ho kamery sledujú všade a nemajú jeho, ale svoju optiku. Teraz chce Slovákov presviedčať, že je úprimný a otvorený človek a hovoril celý čas pravdu. Veľa šťastia. Odchodom zo súťaže prestávam o toho chorého človeka javiť záujem.

Lenivá sínusoida

Nálada vo vile sa vlní v rytme nie príliš strmej sínusoidy. Sem-tam zábava, sem-tam konflikt. Ešte aj kríza Jana-Rišo bola akási malátna. Všetko to začalo extrémne bujarou party, kde sa dievčatá odviazali takým spôsobom, že pánske osadenstvo sa zmohlo len na čučanie z vírivky. Erotické tance, ľahká lesbická show, do ktorej sa zapojila ešte aj Inez… No a Jana tancovala na stole a vyvalila do kamier prsia. Síce autocenzúrou zabránila „najhoršiemu“, svoj dôsledok to malo.

Nedozvedeli sme sa síce, čo jej to vlastne Rišo povedal, dôsledkom však bolo, že sa rozslzila na neutíšenie. Ženské osadenstvo sa zomklo a dalo to chalanovi pekne zožrať. Podľa Jany jej povedal, že tým, ako sa vlní na stole, spochybňuje svoje materské kvality. Inými slovami – mamičky, seďte doma pri deťoch, zapnuté až ku krku. Najlepšie to však vystihla Inez. Stručne povedané: ak Jane na Rišovi záleží, tak nech netancuje na stole, pokiaľ mu to vadí. Ak jej záleží na iných veciach, nech robí, čo chce. Inez má u mňa bod!

Rišo mi inak takto lezie na nervy stále viac. Tvári sa ako filozof, ale z jeho úst vychádzajú papierové žvásty bez výpovednej hodnoty. Praktickej Jane už lezú na nervy takisto. Záplava nič nehovoriacich slov, ktorým nerozumieť, lebo dokopy nedávajú zmysel… Brrr!

Pohľad cez plece

Za zmienku ešte stojí konflikt Jany a Tonyho, v stručnosti: Jana nehrala podľa pravidiel a bola celkovo ofúknutá, Tony sa správal ako pablb. Nakričali na seba a tým to zhaslo. Veronika s Ľudmilou na seba vrčia konštantne, nevedno, prečo si vlastne nesadli.

Saša sa začína prejavovať ako celkom výbojná osôbka, Linda si láme už aj sadru. Lenka bola údajne majsterkou vily, ale nijako sme to nepostrehli. Vysoký počet ľudí nedáva priestor pre všetkých, aj keď by sa zrejme všeličo zaujímavé našlo…

Tak len dúfam, že tento týždeň sa situácia okolo mňa a televízora trochu stabilizuje a budúcotýždňový súhrn bude fundovanejší. Príjemnú zábavu!


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár