Veľmi nepríjemný pocit

Drobné správy. Niektoré závažné, iné menej. Ale keď sa takto nazhromaždia, začnú vyvolávať sakramentsky nepríjemný pocit. A to je všetko len z posledných dní. Vezmime si napríklad seriózne hľadanie oslávenca Adolfa z transparentu na štadióne. Potom si vypočujeme, že policajti preskakujú kaluže a náhodou pritom zrania legálne pracujúceho sprejera. Útok na návštevníkov baru sa podľa polície najskôr nestal, a keď už bolo svedkov priveľa, tak sa zrazu stal, ale policajti sú takí mazaní, že predstieraním opaku sa dozvedeli viac informácií.

Potom si prečítame, že policajti spacifikovali krajne nebezpečného flautistu hrajúceho na koncerte. Pripomenieme si, že už dva roky nepoznáme vraha Daniela Tupého ani Anastázie Balážovej, čo je ešte starší prípad. Zodpovednosť za smrť Karola Sendreia nenesie takisto nikto.

Kašleme na všetko a prehodíme kanál alebo stránku novín. A tam sa dočítame, že výrastkovia, čo brutálne znásilnili ženu, sú na slobode. Blbec, čo na smrť umlátil psíka môže dostať najviac ak jeden rok väzenia. Mafiáni ladne vychádzajú z väzení…

A potom nemajte blbú náladu.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár