ČSS 3.9: Veci nečakané

Tak tu idem prekopírovať review nedeľňajšej Superstar z texťáku na web a ako pozerám, tak pozerám, nemám žiaden úvod. Okolitá show totiž dosiahla svoje nezaujímavé dno.

Alebo buďme milosrdní a povedzme, že na ňu vlastne ani neostalo dosť času, lebo sa hneď muselo začať spievať. Program bol nabitý – po dvoch sólových vystúpeniach, dvakrát dueto, jedna hymna a jedno… uhm… čosi.

 

Dejstvo prvé: výber divákov

Adam KukačkaRoy Orbison: Oh, Pretty Woman – Tanečnice sú naspäť, čo malo Adama motivovať. No, rozhodne ho to vyprovokovalo k ukážkovému zavrčaniu. Inak ale neznel veľmi dobre, bolo vidno, že si to príliš neužíva. A my o to menej.

Štefan PčelárJames Arthur: Impossible – Klobúk dolu pred Ičom, snažil sa nadpriemerne. A na výsledku to bolo hneď badať. Ono, netreba hneď na javisku robiť kotrmelce, aby svojím vystúpením zaujal. Spievať treba, a poriadne! Vyzerá, že to pochopil.

Sabina KřovákováJanis Joplin: Cry Baby – Nemalo chybu. Sabina to odpálila tak, ako sa má. Samotná Janis by jej nemohla nič vyčítať. Už prvý tón zavrieskala tak, že keby som nesedel, tak si sadnem. Toto bolo skrátka úžasné po všetkých stránkach.

Martin ŠafaříkElvis Presley: Love me Tender – Zlomyseľnosť divákov nemá hraníc. Martin nahodil kukuč opusteného šteniatka a snažil sa nejako prekonať túto zákernú prekážku. Nepodarilo sa a neviem, za akých okolností by sa to podariť mohlo.

Dejstvo druhé: Novodobé hity

Adam KukačkaKurt Nilsen: She’s so High – Adam nám večer skrátka mečal ako koza v neznesiteľných mukách. Dušu išiel vypľuť, aby trafil tie vysoké tóny. Ech, radšej prestanem, lebo ani tú pesničku nemám rád a akákoľvek interpretácia by ma popudila.

Štefan PčelárSunrise Avenue: Hollywood Hills – Štefan, zdá sa, objavil recept k úspechu. Hoci nie také dobré ako jeho prvé vystúpenie, stále lepšie ako hocičo, čo predviedol  doteraz. Len sa mu nejako nedarilo triafať do mikrofónu.

Sabina KřovákováAdele: Rolling in the Deep – Sabina je úžasná v tom, ako dokáže zaspievať úplne čokoľvek, zaspieva to po svojom a furt je to dobré.

Martin ŠafaříkJason Derulo: In my Head – Opäť pre mňa neznámy kúsok, takže som nebol zaťažený originálom. Nuž, ale v mojom hodnotení to Šafovi veľmi nepomohlo, pretože ma to nechalo chladnejším ako pobyt v mraziarenskom sklade. Ale aspoň zakrepčil, nožičkami porozhadzoval. To tu trochu chýbalo, Pali a Ondřej mali v tomto ohľade pravdu.

Dejstvo tretie: Duetá

Adam Kukačka & Štefan PčelárGeorge Michael & Elton John: Don’t Let the Sun Go Down on Me – Niektoré pesničky je lepšie úctivo obchádzať. Lebo môžu mať chlapci talentu za niekoľko vlečiek na traktore, nie je všestranný. A ani ako dueto to nefungovalo. Mládenci spolu vôbec neladili, Adam už kozu umučil a teraz len tak z posledných síl ticho chrčala. Bolo to úplne strašné. Katastrofa večera.

Sabina Křováková & Martin ŠafaříkRihanna & Mikky Ekko: Stay – Tak to už je iná šálka vášho obľúbeného nápoja. Zo začiatku, keď spievali osobitne, to bolo pozoruhodné. Pri spoločnom speve sa chvíľu hľadali, kým sa našli – a potom už pesnička skončila.

Miscellaneous Thoughts

 • Zorka má pozorovací talent. Zistila, že Sabina je jediné dievča medzi finalistami.
 • Rozhovor Juraška s Adamom bol neuveriteľný. Juraško sa snažil nevhodne vtipkovať na adresu šestnásťročného chlapca, ktorý naňho pozeral dosť nechápavo. Neskutočne trápne.
 • Zorka robí čudné grimasy a aj ona trápne vtipkuje.
 • Juraško chce zase spisovné mená finalistov: Štefan Včelár.
 • Moderátori boli skrátka druhá – a podstatne väčšia – Katastrofa večera.
 • Ewa: „Jediný, kdo tu dnes bude ‚high‘, bude Šeps.“ Publikum: *mŕtve ticho*
 • Jardo sa pri hymne objavil s novými a obzvlášť odpudivými okuliarmi.
 • Juraško spravil vtip na hlásenie pobytu. Omdliem!

Výkyv z normálu

Osobitnú zmienku si zaslúži vskutku neskutočné zjavenie. Vrátil sa Michal Šeps, zanedbaný a spievajúci nejaké apokalyptické proroctvo v rytme reggae. Nekecám. Aj sľúbil, že sa za nás pomodlí. Skombinovať tento zjav s vyštafírovanou Zorkou, čiže mletie z cesty a moderátorskú bezradnosť, bol fakt zaujímavý nápad. A tiež po Cristovaovi z minulého kola je to ďalší dôvod, aby mali finalisti zo svojej budúcnosti skutočnú hrôzu.

Ako sme si už párkrát povedali, doteraz išlo všetko hladko a vždy vypadol ten najhorší v danom kole. Zrazu sme sa však dočkali výkyvu – Adam po jednom slabom a jednom katastrofálnom kole si mal baliť kufre a vyzeral s tým už načisto zmierený. Namiesto neho však išiel „iba“ poslabší Martin Šafařík. Ewa to psychicky neuniesla a po objatí ušla do zákulisia.

A tak, hoci show nuda, zaujímavé boli aspoň výkony. V dobrom i zlom slova zmysle. Medzi nami, v čase posledných štyroch finalistov by som naozaj neočakával udelenie Katastrofy večera. Ale možno to bol len sprievodný jav navrátivšieho sa Šepsa. Dúfajme, že o ňom už nikdy nebudeme počuť.

2 thoughts on “ČSS 3.9: Veci nečakané

 1. RE: ČSS 3.9: Veci nečakané
  Týmto chcem vyjadriť úprimný obdiv autorovi tohto webu, že takto obetavo týždeň čo týždeň pozerá na tento 3-hodinový paškvil, nemajúci absolútne nič spoločné s pôvodným Pop Idol (a dokonca ani s prvou slovenskou Superstar), a to len preto, aby nám mohol prinieť informáciu o tom, že vlastne niet o čom… :-)))
  PS: Pre vlastné dobro a zachovanie svojej aj našej duševnej integrity sa našťastie nerozhodol prinášať informácie aj o slovenských seriáloch…….. 😉

Pridaj komentár