ČSS 3.10: Dokukané

Už len jedno kolo! Jedno veľké finále a som slobodný! Už neuvidím reklamami prepchatú show a imbecilne sa škeriacich moderátorov. Že jaká radosť!

Ale aby sme sa k tomu dostali, museli sme najskôr eliminovať jedného z trojice zostávajúcich finalistov. Sadistická produkcia si za sito zvolila niečo, čo nazvali letné hity.

 

Keď túto tému ohlásili, na smrť som sa vydesil. Už som videl, ako sa začnú detváky zvíjať v rytme macareny. Aspoň som mal takú asociáciu – niečo vlezlé, odporné a s trochou šťastia o rok úplne zabudnuté.

Bolo to ešte horšie – Sabina, Štefan a Adam sa pustili do Pomády. Nakoniec to však bola neskutočná sranda, lebo naša svätá trojica to zjavne nepovažovala za súťažné vystúpenie, tak sa odviazali. Mimochodom, Adam a Štefan spolu neznejú vôbec dobre, ale za to nemôžu. A Sabina fantasticky zaspievala aj toto. Vysoko treba hodnotiť aj ich pokus o tanec, keďže v osobách tejto trojice tanečný svet neprišiel o žiadne talenty.

Privolávame leto

Adam KukačkaBryan Adams: Summer of ’69 – Adamovi pesnička sadla a odspieval ju vo svojom štandarde, čiže ma to zaujímalo približne rovnako ako protónové číslo uhlíka. Mám vôbec spomínať, že chémia ma nebavila nikdy? A že som sa teraz rýchlo musel pozrieť do Googlu, že či protónové číslo vôbec existuje a či je to to, čo si myslím, že je?

Štefan PčelárGusttavo Lima: Balada Boa – A toto bolo preboha ČO? Macarena pre tento rok? Aj Pali bol zhrozený a prorokoval, že Sabina dá lambadu. Jediné, čo sa o tom dá pozitívneho povedať, je, že klobúk dolu pred Štefanom, ktorý sa naučil celú pesničku v portugalčine. Ale show ok.

Sabina KřovákováTexas: Summer Son – Sabina pokračovala v netypických tanečných vodách a nebolo to bohviečo. Síce to bolo rozhodne zaujímavé a Sabina to ako obvykle poňala po svojom, ale asi to nebola dobrá kombinácia.

Adam KukačkaBruno Mars: Lazy Song – Aha, na javisku tancuje kvarteto opíc. Jasne. Prečo nie. Aj Adam vydával opičie zvuky. Bolo to rozhodne natoľko pútavé, že som úplne zabudol sledovať, ako Adam spieva.

Štefan PčelárJames Arthur: Can’t Take my Eyes off you – Nejako mi to nesadlo, ale zase musím oceniť Štefanovu snahu. Tiež by som povedal: nebolo to zlé, ale nebolo to nič, čo by ma zhodilo z nôh.

Sabina KřovákováKaty Perry – California Gurls – Tak toto už bolo veľmi počuť, že je Sabine na míle vzdialené. Prosím neopakovať. A tú ružovú sukničku už vôbec nie.

Adam KukačkaJoe Cocker: Summer in the City – Veľmi, veľmi výrazne mi v tomto chýbala ľahkosť. Adam znel, akoby s tou pesničkou zúrivo bojoval, čomu vôbec nerozumiem. Celkom chápem, že neznáša mesto v lete, ale zase toľko nenávisti sa mi vidí priveľa.

Štefan PčelárIsrael Kamakawiwo’ole: Somewhere Over the Rainbow – Mal som nejaký večer nesúhlasenia s porotou, lebo som nechápal tie chválospevy na Adama a kritiku Štefana. Pretože práve naopak, toto mi pripadalo omnoho, hm, prístupnejšie? Otvorenejšie? Rozhodne to vo mne vzbudilo nejakú reakciu.

Sabina KřovákováPink: So what – Sabina spievala zavesená v lufte. Fakt. Skrátka visela pekných pár metrov nad hlavami divákov a nijako ju to nevzrušilo. Prevracala sa tam ako v cirkuse a popri tom od pľúc spievala. So what.

Miscellaneous Thoughts

 • Ewa prišla v outfite Frau Schmidt, čiže prísnej sexy učiteľky so sklonom k používaniu trstenice na neposlušných žiakoch.
 • Upišťané pubertálne publikum mi už lezie na nervy.
 • Dnes jeden dobrý bod pre Zorku: bez zaváhania a pomoci kartičiek vysypala meno Israel Kamakawiwo’ole. Len si to skúste.
 • Ale na druhej strane o ňom hovorila v prítomnom čase. Čo myslíte, tuší Zorka, že Iz je už pár rokov po smrti?
 • Vrchol trápnosti: moderátori sa dozvedeli „tajné“ informácie o tom, ako veľmi je hlasovanie tesné. To si snáď robia prdel.
 • Richard Müller a Fragile potešili veľmi veľmi. Janka Golisová naučila kolegyne robiť trúbku a Svetlana Rymarenko vyzerá po pôrode fantasticky. Ich spoločný koncert znie ako niečo vhodné na počúvanie.

Scenár je známy

Všetci, ale komplet všetci sa tvárili, že vypadne Štefan. Ale nevypadol. Domov sa pobral Adam Kukačka. Vzal to športovo, asi mal pocit, že mal vypadnúť už minule – akože aj mal. No, nie je slušné špekulovať.

Na budúci týždeň teda máme finále, opäť, zvláštne, česko-slovenské. Opäť zastanú oproti sebe Slovák a Češka a hoci môžeme tipovať na víťazku, hlasujúci ľud je nevyspytateľný.

1 thought on “ČSS 3.10: Dokukané

 1. RE: ČSS 3.10: Dokukané
  😀 Bravo! Vystihol si to na 90% presne! 😉 Akurát u tej Ewy sme sa s manželkou zhodli, že skôr vyzerá ako hlavná predstaviteľka nemeckého pornofilmu… 😆
  Inak – scenár zle, pesničky zle, charizma účinkujúcich zle, publikum zle, Juraško zle, …
  Aj na tom Palim Haberovie je podľa mňa znať, že ho to už slušne nebaví…….
  Za všetko len toľko, že na Tvoj komentár sa vždy teším asi 20x viac, než na celú „Shoff“… 🙂

Pridaj komentár