Slovo na nedeľu 26. septembra

Drahí bratia a sestry,

pôvodne som sa s Vami chcel podeliť o bizarný príbeh lietajúcej čivavy, ale napokon dostala prednosť téma Slovákom bližšia, ba priam najbližšia. Slovenská národná strana. Aha, a to sme sa ani od čiváv tak ďaleko nedostali. Ale táto správa nie je o podpredsedovi Rafaelovi Rafajovi, ale o jeho šéfovi, ktorý sa pyšne zaradil medzi najväčších Slovákov. Všetci boli podľa neho väznení a perzekvovaní… Nuž, keď mu chýbajú len perzekúcie a väzenie, prečo mu to nesplniť?

Počuli sme slovo Hyenovo.

 

Slota: Veľký Slovák, obeť zmanipulovaných volieb a sirota kvôli novinárom

Ján Slota, ktorý zostal po sobotňajšom sneme SNS na čele strany, neskáče podľa vlastných slov od radosti. „Nie je to nijaká radosť alebo výsada byť aj naďalej ústredným terčom pre všetkých,“ vyhlásil v diskusnej relácii Slovenskej televízie O päť minút dvanásť. Ako však podotkol, všetci veľkí Slováci boli perezekvovaní či väznení.

Na predsednícku stoličku kandidoval podľa vlastných slov na základe obrovského množstva stretnutí, kde ho o to žiadali predsedovia okresov, aj iní členovia SNS a predstavitelia politických síl nielen z opozície, ale dokonca aj z terajšej koalície. „Proste boli zhrození z toho, že by niekto iný, možno v sukni, mal sedieť na stoličke predsedu,“ povedal. Ako znovuzvolený líder chce, aby strana radikálnejšie presadzovala svoje hodnoty a ciele.

Slota je presvedčený, že SNS získala v júnových parlamentných voľbách o dve až tri percentá viac, ako sa oficiálne uvádzalo a hovorí o manipulácii. Ako poukázal, pri 130 okrskových komisiách boli odlišné počty pri fyzickom sčítavaní a na Ústrednej volebnej komisii. Na Ústavný súd sa s tým však neobrátili, lebo informácie podľa neho získali neskoro a premeškali termín podania. Slota si myslí, že by bolo potrebné spýtať sa na to Slovenskej informačnej služby, ktorá má detailnejšie informácie. „Teraz po voľbách už nikto nebude chcieť meniť tieto percentá,“ je presvedčený.

Za prepadom SNS vo voľbách je podľa Slotu najmä „zúrivá a besná“ dvaapolročná mediálna kampaň proti nemu aj proti jeho rodine. „Dosiahli dokonca aj to, že v priebehu niekoľkých mesiacov zomreli obidvaja moji rodičia, ktorých doslova uštvali,“ vyhlásil. Zodpovednosť za prepad by mal podľa Slotu cítiť každý z vedenia. „Predsa keby ja som bol ten pôvodca poklesu, nemal by som najviac preferenčných hlasov,“ podotkol. Slota je presvedčený, že Slovákom sa otvoria oči, najmä pri súčasnej koalícii.

Pridaj komentár