Slovo na nedeľu 16. júla

Drahí bratia a sestry,

život je naším najväčším učiteľom. Vo chvíli, keď sme presvedčení, že nás už vonkoncom nič nedokáže prekvapiť, nás niečo prekvapí. Tak, ako aj dnešná správa. Najprekvapujúcejšie na nej je, že neprišla z Ameriky, kde sa niečo podobné dá viacmenej očakávať, ale z Veľkej Británie. A tú máme predsa len zafixovanú ako vcelku solídnu krajinu. Nuž ale – časy sa menia…

Počuli ste slovo Hyenovo.

Organizátori Bestivalu sa obávajú, že klauni spôsobia masovú paniku

Organizátori britského rockového festivalu Bestival museli zmeniť pôvodne zamýšľanú cirkusovú tému po tom, ako sa množstvo ľudí, ktorí si kúpili lístky, sťažovalo, že majú fóbiu z klaunov.

Podľa denníka The Times organizátori podujatia, ktoré sa koná na ostrove Wight začiatkom septembra, vyzvali návštevníkov, aby si na hlavy dali parochne s červenými kučeravými vlasmi a na nohy obrovské topánky. Návštevníkom minuloročnej témy Kovboji alebo Indiáni sa podarilo prekonať svetový rekord v kategórii najväčší večierok ľudí v prestrojení, keď takto oblečených prišlo asi 10 tisíc hudobných fanúšikov. Organizátori sa však tento rok obávajú, že tisícky klaunov na jednom mieste môžu v povznesenej atmosfére festivalu spôsobiť masovú paniku.

„Skontaktovalo sa s nami množstvo ľudí, ktorí majú z klaunov fóbiu. Obávam sa, aby to neskončilo tak, že sa každý bude snažiť schovať v lese,“ uviedol jeden z organizátorov Rob da Bank.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár