Slovo na nedeľu 15. júna

Vážené súdružky a súdruhovia,

ponechajme bokom všetky nedôležité udalosti vo svete a venujme sa tej najdôležitejšej správe celého týždňa, ak nie priamo celého roka. Áno, je o našom milovanom premiérovi a našej milovanej strane. Nože, pozrite sa, ako súdruh premiér potešil pani Elenu z Púchova, a nielen ju, ale aj ďalších dvetisíc vďačných dôch… teda občanov!

Česť práci!

Fico v Prešove oslavoval Deň sociálnej demokracie

Pivo a guláš zadarmo, atrakcie pre deti, zabávač Peter Marcin či skupina Desmod prilákali v nedeľu vyše 2000 ľudí na Deň sociálnej demokracie, ktorý na prešovskom letisku zorganizovala vládna strana Smer-SD premiéra Roberta Fica.

Na stretnutie, na ktorom sa prívrženci strany stretli s lídrami strany, privážali ľudí z celého Slovenska desiatky autobusov.

„Tu máte niekoľko tisíc ľudí, ktorí jasne dávajú najavo, akú podporu dávajú politike, ktorú robí strana Smer-SD,“ povedal novinárom po svojom vystúpení Fico. Jeho prejav návštevníci zhromaždenia viackrát prerušili potleskom.

„Zatiaľ máme plné brušká, tak sa nám tu páči,“ povedala ČTK pani Elena z Púchova. Na cestu sa spolu s ďalšími dôchodkyňami z regiónu vydali už skoro ráno, autobus ich na akciu priviezol zadarmo.

„Fico je politik, ktorý pomáha chudobným, aj za tie dva roky už boli úspešní,“ uviedol dôchodca Marián Puna z Prešova. Na letisko prišiel na bicykli, aby sa stretol najmä s premiérom, ktorého strana dominuje v rebríčkoch popularity politických strán.

Organizáciu stretnutia zabezpečovala aj polícia. Pre množstvo áut a autobusov museli dokonca čiastočne obmedziť dopravu na ceste medzi Prešovom a Humenným. Kolóny parkujúcich vozidiel sa totiž tiahli niekoľko sto metrov po okraji cesty.

Súčasťou programu bol aj futbalový zápas medzi členmi vlády a zástupcami parlamentu, ukážky leteckej techniky či opekanie mäsových špecialít.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár