Slovo na nedeľu 13. apríla

Vážené súdružky a súdruhovia,

ľudia občas robia skutočne nepochopiteľné veci. Napríklad taký Pál Csáky. Ale na rozdiel od jeho čudesnosti s lisabonskou zmluvou, vo svete sa dejú aj veselšie záležitosti, aj keď možno na prvý pohľad vyzerajú mierne morbídne.

Česť práci!

Lupič v pohrebnom ústave predstieral, že je nebožtík

Zlodej v španielskom meste Burjassot, ktorý sa vlámal do pohrebného ústavu, sa pokúsil oklamať políciu predstieraním, že je jedným z tiel pripravených na pohreb. Policajti sa však oklamať nedali – domnelý mŕtvy totiž stále dýchal.

Dvadsaťtriročný Španiel sa uprostred noci vlámal do pohrebného ústavu. Hluk, ktorý spôsobil pri násilnom otváraní predných dverí, však prebudil susedov a tí zalarmovali políciu. Keď policajti prišli na miesto činu, lupič si rýchlo ľahol na stôl v miestnosti, kde mŕtvych obvykle vystavujú. Nezadržal však dych a ako skonštatovala policajná dôstojníčka, mal oblečený každodenný odev, ktorý bol navyše dosť pokrčený a špinavý. Tým sa odlišoval od ostatných, odetých neporovnateľne slávnostnejšie.

Duchaprítomný, ale nedôvtipný vlamač si už v minulosti odsedel trest za vlámanie a čaká ho ďalší. Majitelia pohrebného ústavu vyjadrili počudovanie, čo vlastne chcel ukradnúť, keďže v budove sa nenachádza nič cenné a na noc tam nenechávajú ani hotovosť.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár