SHS 3.2: Natáliin krutý rock

Ak si vezmeme rockové kolo spred roka na STV a nedeľňajšie na Markíze, je bez debaty, že tento rok vyšiel o dosť lepšie. Môžeme však len nostalgicky spomínať na časy, kedy prestávka nebola každé dve pesničky. S týmto rozvrhnutím sa už, obávam sa, nestotožním. Malo to však aj svoju výhodu – stihol som sa ostrihať, oholiť, osprchovať, a pritom mi nič neušlo, čo pri iných programoch by sa asi sotva podarilo…

Veveričky by závideli!

Vybavujem reklamáciu z predchádzajúceho rekapu a pripájam záznam súboja o titul Hlod večera. Konkurencia bola silná, už len samotný vznik, tvorba a zánik rockovej skupiny Kruté Vianoce bol neprestajným sledom hlodov, ktoré by veveričky, zajace, myši aj potkany prinútili zahanbene odovzdať titul hlodavce. Divokú kreáciu na hlave Dary Rolins tiež môžeme nazvať určitým druhom pobavenia divákov, ale bola nesmierne štýlová!

Adela ako najzdatnejšia hlodérka v spŕške plyšákov vyzývala publikum: „Hádžte peniaze, jedlo, niečo zmysluplné!“ a láskavo ho upozorňovala: „Počúvajte Laca Lučeniča, nebude tu večne!“ Pyco zase v rámci promo CD Krutých Vianoc ponúkol neobvyklú akciu: „Ak triedite komunálny odpad, máte dvadsaťpercentnú zľavu!“ Laco Lučenič sa moderátorom pokúsil uchmatnúť titul charakteristikou Ivky: „Pôsobíš na mňa ako týždňové mačiatko s ostnatým obojkom.“ Jej šokujúco odvážny odev Pyco odôvodnil: „To bolo naschvál, aby aj tí, čo sa nemodlia, sa aspoň prežehnali.“ No a práve Pyco napokon zvíťazil s lakonickou vetou, keď otrieskal o zem plyšovú myš: To bolo drsné!“

Ďalším restom ostalo hodnotenie tradičnej hymny. Nuž, čo k nej dodať. Ako obvykle je hymnická, veľkolepá, nie je to vyslovený odpad, no v porovnaní s doterajšími kúskami je omnoho menej chytľavá a podnetná. Ešte aj dvojhlasov sme sa dočkali. Napriek tomu, zabudnem na ňu do piatich minút po jej skončení. Pritom spevácky potenciál je tento rok viac než slušný.

A toto boli tí speváci a ich nedeľňajšie výkony:

Drsňáci a dietári

Natália Hatalová (Joan Jett – I love rock’n’roll) – Rockový zjav na výbornú, spev vôbec ťažko hodnotiť, pesnička bola na Natáliu príliš hlboko a nedá sa povedať, že by skutočne spievala. Ale vresk jej išiel skvele.

Tomáš Krak (Sunrise Avenue – Fairytale gone bad) – S rockom jeho prejav nemal spoločné vôbec, ale vôbec nič. Kombinácia redukčnej, bezlepkovej a diabetickej diéty. Obávam sa, že nemám trpezlivosť čakať týždeň čo týždeň, či ma prekvapí. Katastrofa večera.

Michal Chrenko (I.M.T. Smile – Nepoznám) – O dosť lepšie ako naposledy, dokonca väčšinou trafil mikrofónom k ústam. Chýbal mi tam nejaký skutočný rockový drive. Mimochodom, prečo nedali vokály aj k tejto pesničke? Dosť výrazne mi tam chýbali.

Dominika Mirgová (Avril Lavigne – Complicated) – Rozhodne som nemal z toho negatívne pocity ako Pali. Dominika má zo všetkých zúčastnených najvyrovnanejšie výkony a možno je ešte trochu priskoro hovoriť, ale tuším má všetky atribúty, aké pripisujeme titulu Superstar.

Robo Šimko (Creed – My sacrifice) – Štýlové, dobre zaspievané, Robo má pre rock vlohy aj hlas… No napriek tomu ma jeho nedeľňajšie vystúpenie nechalo chladným. Márne hľadám dôvod – málo známa pesnička? Výborné, ale Robo by skvelo zaspieval aj niečo inšie, čo by som počul radšej.

Vierka Berkyová (No doubt – Don’t speak) – V rockovom kole by som si určite predstavil niečo o dosť tvrdšie. Oproti predchádzajúcemu kolu sa však aspoň Vierka umúdrila a na výsledku to bolo hneď počuť. Stále to však nenapĺňalo očakávania, ktoré sme do nej vkladali.

Ivana Kováčová (En Vogue – Free your mind) – En Vogue na túto pesničku spotrebujú štyri vreštiace speváčky, nám stačí jedna Kováčová. Vokály jej veľmi nepomohli, lebo ich nebolo takmer vôbec počuť. Vynikajúci výber, slušné prevedenie a outfit, z ktorého museli rodičia zošalieť. Ivka rocks!

Marcel Berky (Hoobastank – Reason) – Na počúvanie celkom zaujímavé, ale Marcelovi miestami veľmi neobvykle preskakoval hlas, čo išlo na vrub chorobe, podobne, ako v prvom ročníku Martine Šindlerovej v Chlapovi z kríža. No i tak jeho výkon nijako neutkvel v pamäti.

Martin Konrád (The Rasmus – In the shadows) – Keď Martin začal kvíliť v tom falzete, môj pes udivene zdvihol hlavu a pozeral. Čo je dobrý výkon, keďže inak je k televízoru úplne ľahostajný. A čo sa Martina týka, mal dobré miesta a zlé miesta, čo dalo v konečnom dôsledku vcelku slušný výsledok. Napriek tomu sa obávam, že tu máme ďalšieho Bažíka.

 

Hlasujúci diváci zatiaľ nijako neprekvapili. Napriek slovám poroty poslali domov Natáliu Hatalovú. V hre tak okrem kompletnej päťky chlapcov ostali už len tri malé pivá, a to je zrejme aj čas, keď sa bude porúčať prvý zástupca mužského pokolenia. Predpovede mi zatiaľ vychádzajú, takže na budúci týždeň by som bol najviac nervózny v koži Krakena.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár