Seďte doma, púšťajte si plyn

Neverili by ste, aké ťažké je v pondelok 2. januára zohnať chlieb. Všade naokolo sa obchody boria s inventúrami a na svojich zákazníkov kašlú. Zaplať pánboh za neďalekú pekáreň, ktorá skončila s inventúrou do dvanástej.

Ukoristil som teda chlieb a neupratanou čľapkanicou som sa dral domov. Konečne som sa tam prebojoval – a vo vchode ma na domovej nástenke čakala ceduľa, ktorá ma priklincovala o zem a oči sa mi vypúlili tak, ako keby sa samy chceli pozrieť bližšie na ten neuveriteľný, absurdný, nepochopiteľný oznam. Bol to srdečný pozdrav Slovenského plynárenského priemyslu a ešte doteraz mi nad ním rozum stojí.

Náš monopol totiž radostne oznamoval, že príde odčítať stav plynomeru. Na tom by nebolo nič pohoršujúce. Problém však vyskočil v termíne, kedy tak urobí. naši plynári nás totiž slušne požiadali, aby sme sa doma zdržiavali v dňoch od 2. do 4. januára, presnejšie od 14:00 do 20:00. To znamená tri plné pracovné dni, navyše od času, kedy tí ekonomicky aktívni skutočne sú ekonomicky aktívni v práci.

Odkaz SPP znie: zoberte si na tri dni dovolenku, buďte doma, a niekedy počas tých troch dní k vám niekto príde na pol minúty opísať si niekoľko čísel.

Dôsledok je jasný: v prvom termíne odčitujúci obehnú, čo môžu a potom budú takto dokolečka rotovať ďalšie tri dni. Neuveriteľné plytvanie časom aj silami. Ak vôbec prídu. Pretože na predchádzajúcom bydlisku sa mi stalo, že sa milý odčítavač vôbec nenamáhal vyliezť na tretie poschodie a ja som tak trčal doma niekoľko hodín zbytočne.

Takže: seďte doma tri dni. Môžete si k tomu púšťať plyn. Nech aspoň tá spotreba stojí za to.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár