Prekvapenie je inde

Banskobystrický krajský predseda KDH Peter Muránsky sa rozhodol pozastaviť si výkon tejto straníckej funkcie. Stalo sa tak po tom, čo priznal pred médiami, že vypil dva až tri poháre whisky a následne hlasoval v parlamente.

Muránskeho príchylnosť k alkoholu by však nemala byť žiadnym prekvapením. V živej pamäti ešte ostáva jeho zvláštne hlasovanie, v ktorom odmietol zvýšenie spotrebnej dane z piva.

Muránskeho na odstúpenie z funkcie vyzvali kresťanskí demokrati z Novej Bane po tom, čo jeho správanie, spôsobené predovšetkým požitím alkoholu, počas zasadnutia NR SR považujú za neospravedlniteľné. Podľa nich spôsobil zlé meno KDH nielen v Banskobystrickom kraji, ale je na hanbu pre celé KDH na Slovensku.

Prekvapivé na tom je nielen to, že v Novej Bani existuje stranícka bunka KDH. Zvláštne je, že sa naozaj ozvali proti Muránskemu. Analytici z toho usudzujú, že Muránsky nemá podporu vedenia hnutia. „Povedať, že práve Muránsky robí hanbu a zlé meno hnutiu, v ktorom sú Ján Figeľ, Pavol Hrušovský a Jozef Mikloško, je skutočne úsmevné,“ zhodli sa komentátori.

Pridaj komentár