Čo s počatým dieťaťom

Svet si pripomenul Deň počatého dieťaťa a jeho odozvy sme našli aj na Slovensku. Aj keď Jana Ray-Tutková sa nijako výrazne neprejavila, čo je pomerne podozrivé.

Zato sa prejavili iní. Napríklad KDH vyhlásením, v ktorom si jeho predseda Ján Figeľ zablahoželal, že sa hnutiu podarilo presadiť novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá nariaďuje lekárom bombardovať adeptku na umelé prerušenie tehotenstva výčitkami, presviedčaním a strašením plameňmi pekelnými.

Hody mala aj Konferencia biskupov Slovenska, ktorá okrem štandardných akcií, pochodov, bielych stužiek a happeningov… ehm, skupinových modlitieb, vydala aj vyhlásenie. V ňom píše: „Každý počatý život si zaslúži našu ochranu. Deti sa musia narodiť. Máme na tom výrazný záujem, však z mnohých detí vyrastú miništranti…“

Nečakane hlasnej podpory sa aktivistom dostalo aj od obyčajného človeka Igora Matoviča. V parlamente sa objavil bez saka, v tričku s nápisom Potrat nie je riešenie, donosiť dieťa a dať ho na adopciu je riešenie. Na otázku, či si myslí, že v tejto otázke môže byť autoritou človek, ktorý pri hlasovaní zažíva stavy rozpoltenosti, sa Matovič začal debilne chichúňať. Ako obvykle.

Pri pohľade na týchto pro-life aktivistov musíme slovenskú verejnosť uistiť, že byť proti umelému prerušeniu tehotenstva nie je prejavom duševnej choroby.

Pridaj komentár