Mojsejs, Inc.

Tak, a je to tu. Prišiel piatkový večer. Odhodlaný na všetko som sa usadil k televízoru, rozhodnutý zhliadnuť prvý diel preveľmi propagovanej show Nora a Braňo. Čakajúc na Monsterovcov vhodne padol príspevok v Reflexe o babičkách cvičiacich spartakiádu. Babušky tmoliace sa po dedinskom štadióne v jednotnej choreografii za radostného kňučania Michala Davida boli poriadne zvrhlý pohľad. Po tomto ma už nič nemohlo dostatočne prekvapiť či odradiť. Prešlo sto reklám a konečne sa začala relácia, na ktorú sme ja aj zhruba pol Slovenska čakali.

Poviem úprimne – nečakal som, že niektorý z Mojsejovcov dá v priamom prenose Vilovi Rozborilovi do zubov. Ani sa nestalo, ako ste si mohli všimnúť. Vilo sa snažil pôsobiť akosi serióznejšie, než doteraz. Možno si povedsal, že ako dvojnásobný TOM by nemal v priamom prenose šaškovať. Monstermanželom kládol skoro až novinárske otázky a oni odpovedali… no… ako Mojsejovci.

Dramatický hlas sprevádzajúci promo v jednej chvíli zahlásil: „Niekto ich zbožňuje a niekto nenávidí!“ A prečo? spýtal som sa užasnuto. Môžeme sa na nich baviť, alebo nám z nich môže byť zle. Ale také silné emócie na ten párik? Lebo teda povedzme úprimne – nič vzrušujúce sa vo vysielaní nedialo. Ústredná trojica si rochnila v tom, ako bude show kontroverzná a ako ich všetci budú kritizovať. Braňo tej papuľnatosti hovorí otvorenosť. A keď budeme nasledovať jeho príklad, budeme všetci Chruňovia.

Neúmerne dlhá live show priniesla nevyhnutné otupenie pozornosti. Vypípavali sa len komerčné značky a sem-tam nejaké ostrejšie slovo. Dobre, povedzme to na rovinu: bola to NUDA. Nedozvedeli sme sa nič nové, nič, čo by od tejto psychodvojice už nezaznelo. Pravdu povediac, niečo po polovici programu som pozeranie prerušil. Správanie môjho psa som si totiž vyložil ako urgentnú žiadosť o venčenie. Bol to správny výklad.

Psík si svoje odbavil a mohli sme sa vrátiť domov, akurát včas, aby som stihol samotnú reláciu. Podľa očakávania, Nora a Braňo nás vodili po svojom dome, predvádzali všetko drahé, čo kedy nakúpili, Braňo sa pochválil skoro vlastnoručne vyhĺbeným jazierkom. Keď rozprával, ako bager ryl záhradu, zanôtil som si Můj nenápadný švagr má na zahrádce bagr… Čo bola asi najzábavnejšia časť celej relácie. Tristné je, že som si ju zabezpečil sám.

Pretože nuda pokračovala. Mojsejovci sa pripravovali na dovolenku, Norika balila svojich osem plaviek, nechávala si upravovat nechty privolanou kamarátkou, Braňo išiel nakúpiť hračky deťom do „pionierskeho tábora“, kde sa v rámci charity mali zastaviť. A to bolo všetko, ak nepočítam rubriku Čo my na to, kde monsterpárik radostne kydá na všetkých, čo sa im znepáčia. Tentoraz si vybavovali účty so skutočným tŕňom v päte – tímom relácie S.O.S.

Braňo obvinil Dana Dangla, že sa hanbí za svoju manželku, a Nora chŕlila síru na Petru Polnišovú a jej manžela. Pokiaľ som pochopil, blonďákom sa nepáčilo, že tmavovlasí si z nich uťahujú. Vraj keby parodovali nejakú reláciu, bolo by to v poriadku, ale nesmú sa obúvať do ich posvätného vzťahu. Nuž, Norika si pochvaľovala, ako dobre zainvestovala do svojej osoby v šoubiznise. Tak toto, Norika, toto je daň za to. Showbiz je sviňa!

Norika povedala:

  • „Čože ja už napromujem v mojom veku?
  • Ja som teraz v prvom rade šoubiznis, pozor!
  • Ja som hviezda z ľudu!
  • (O Andrejovi Hrycovi) On je strašný aj s tým svojím koktaním posratým. Pardon.
  • Takže, aký je záver? Tri hodiny nudy. Mojsejovcov už poznáme a neprekvapia nás. Myslím si, že sledovanosť bude postupne upadávať. Nech mal ktokoľvek akékoľvek očakávania, nenaplnili sa. Nebola to zábava, nebola to kontroverzia. Ešte sa pozriem na ďalší diel. Lebo, úprimne: nie som ochotný zabíjať čas pri televízii nudou. Pardon.


    Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

    Pridaj komentár