Mizantropický horoskop na rok 2017

Milí priatelia,

končí nám jeden sakramentsky škaredý rok. Nesťažujte sa, vlani sme vás varovali, že to bude katastrofa. A to napriek tomu, že predpoveď nezostavoval Dvorný Astrológ. Keď sme pri tom… hmm… nevideli ste ho niekde? Keď ho Madam Hilda išla motivovať k tohtoročnému horoskopu, našla jeho vežu prázdnu.

Aj keď obvykle som skeptický, keď Madam Hilda tvrdí, že niekto zmizol a ona s tým nič nemá, tentoraz som náchylný jej uveriť. Vlani skončil Dvorný Astrológ v nemocnici, je celkom možné, že tento rok už v dostatočnom predstihu zdrhol.

Opäť nám teda neostalo nič iné, len si sadnúť s nevyberane nadávajúcou Madam Hildou nad výpočty a priniesť vám dokonale mizantropický horoskop. Na, žerte!


Baran ako každý rok aj tentoraz zmení zamestnanie a pokúsi sa preraziť v oblasti tvorby zvukových efektov. A hoci jeho zvuk lajna dopadnuvšieho na mokrú podložku bude neprekonateľný, veľa šťastia mu neprinesie. Začne ho totiž maniakálne pchať do všetkých scén, ku ktorým sa dostane. Obzvlášť do tých, kam sa to v nijakom prípade nehodí.

Keď to však raz spraví Pravdivým príbehom s Katkou Brychtovou počas jej srdcervúceho a srdcehrejúceho monológu, bude s ním definitívne amen. Katka Brychtová si dôrazne vyžiada jeho hlavu a dobre vieme, že čo Katka Brychtová chce, to aj dostane!


Býk opäť raz zbankrotuje a opäť raz nebude mať ani šajnu, ako sa mu to stalo. Nie žeby si z toho chcel zobrať ponaučenie a vyhnúť sa chybám, kdeže. Podľa jeho neotrasiteľného presvedčenia on chyby nikdy nerobí a za všetko sú zodpovední tí druhí!

Pri takejto chronickej chudobe bude náročné nájsť či udržať si nejaký vzťah. Šancu by mohli mať iba pekné mladé ženy s povahou zlatokopky. A hoci povaha zlatokopa je Býkom vlastná, mladé ženy tohto znamenia nie sú ani zamak pekné, naopak. Ešte aj nemajetní pri nich veľmi váhajú, kdeže ešte milionári!


Blíženci sa rozhodnú prilepšiť si k rozpočtu usporiadaním výstavy svojej erotickej bielizne. Príprava bude náročná, keďže ťažko zohnať výstavnú plochu, na ktorú by sa zmestili všetky exponáty. Ak sa to podarí, výsledkom bude absolútny škandál, obzvlášť v prípade, že k jednotlivým exponátom budú prikladať popisy, ako a s kým ich využili.

Keďže ľudia sa radi poburujú, výstava bude finančne úspešná, čo Blížencov zachráni od smrti hladom. Peniaze sa im tiež zídu následne vo väzení, keď ich zavrú sa vzbudzovanie verejného pohoršenia. Ale na to je Blíženec už zvyknutý, keďže väčšinu svojho života nerobí nič iné…


Rakom s konečnou platnosťou rupne v ich už aj tak vyprázdnenej bedni a pridajú sa do Kotlebových hliadok. Nielenže tak získajú po prvý raz v živote pocit, že sú na niečo dobrí, ale budú mať aj perfektne sadnúcu uniformu, v ktorej budú vyzerať priam božsky. Aspoň im to Kotleba bude často a náruživo opakovať.

Táto kariéra však nepotrvá dlho, nakoľko Raci sú poserovia a pri prvom náznaku konfliktu ujdú kade ľahšie. To sa im stane, keď si od nich sprievodca vypýta cestovný lístok. Rak spanikári a vyskočí z idúceho vlaku. Pri troche šťastia to bude rozbehnutý rýchlik niekde nad priepasťou.


Levom napadne neobvyklá myšlienka: že by sa mohli vzdelávať. To bude veľmi netypické, keďže Levy sú presvedčené o vlastnej dokonalosti, na ktorej nie je možné nič zlepšiť. Vzdelávať sa? Prosím vás, veď všetko vedia!

Kurzy či nebodaj vysokoškolské štúdium však podľa očakávania dopadnú neslávne – Pre Levy bude úplne neprijateľná myšlienka, že by ich mal niekto skúšať a oni by mali nebodaj dokazovať, že niečo vedia! Následný vyhadzov označia za dobrovoľný odchod zo štúdia mizernej úrovne. A tak naďalej ostanú obmedzení a sprostí, ako ich poznáme.


Panna v decembri podpálila polovicu bytu vianočným stromčekom a jej priam paranormálna nešikovnosť spôsobí, že druhú polovicu bytu a pár okolostojacich domov podpáli novoročným ohňostrojom. Ocitne sa bez domova a zosobnia jej všetky škody na majetku susedov.

Panne to nezabráni, aby si vzala do hlavy, že každý deň budú Vianoce. Bude po celý rok pobehovať po ulici s mikulášskou čiapkou na hlave, želať okoloidúcim šťastné a veselé a spievať vianočné koledy. Čiže aj na budúci rok budú všetci Pannu nenávidieť a vyhýbať sa jej širokým oblúkom.


Váhy budú mať smolu, keď ich hneď zo začiatku roka chytí vtáčia chrípka. Ktorá sa obvykle ľudí nechytá, ale Váhy sú také slepice, že to aj ten vírus pomýli. Následne zmutuje do neškodnej nenákazlivej formy, takže žiadna epidémia z toho síce nebude, ale Váhe to nepomôže. Už naveky bude kotkodákať.

Samozrejme, nikto jej neuverí, že to má z choroby, všetci sa zhodnú, že jej nové zvukové prejavy sa v ničom nelíšia od jej doterajších. Nič múdre Váha nikdy nepovedala a nemá ani predpoklady na to, aby sa to v dohľadnom čase stodvadsiatich rokov zmenilo.


Škorpióni sa v práci naďalej budú všetkým nadriadeným strkať do zadku. Avšak ani tento rok im to nepomôže, lebo budú takí okato servilní, že sa z nich aj tým najhlúpejším šéfom bude dvíhať žalúdok a budú pred nimi utekať. Kdeže zvýšenie platu, kdeže povýšenie!

Urazení Škorpióni preto začnú vtieravosť striedať s horlivým ohováraním, až si to raz popletú a namiesto ód na šéfovu novú kravatu ju nahlas označia za chvost kravy trpiacej hnačkou. Medzi nezamestnanými sa tak ocitnú veľmi rýchlo a po veľmi krátkom čase ich aj z evidencie vyrazia. Normy sú kruté, nezamestnanosť treba znižovať za každú cenu!


Strelec sa už naveky môže rozlúčiť s duševnou rovnováhou. Všetko ho rozplače, na všetko bude reagovať prehnane citlivo. Neprestajne sa bude urážať, hysterické záchvaty budú na dennom poriadku. Samozrejme, všetci sa od neho odtiahnu, čo jeho situáciu len zhorší.

Smola ho neopustí ani v oblasti fyzického zdravia, najmä preto, že jeho jedinou potravou bude ďatelina, ktorú bude spásať vo veľkých množstvách. Hoci je Strelec exemplárny vôl, resp. krava, predsa len nemá tráviacu sústavu bylinožravca…


Kozorožcov čaká napätie v rodičovsko-detských vzťahoch. Najmä tých, ktorým sa napriek akejkoľvek pravdepodobnosti podarilo byť rodičmi. Ich deti potvrdia, že Kozorožci by sa rozhodne nemali množiť, lebo to dopadá zle. Prejavia sa ako splodenci pekla, ktorými, popravde, aj sú.

Až keď ich vydarení potomkovia skončia zavretí v diagnostickom ústave, si budú môcť Kozorožci vydýchnuť. Nie však nadlho. Čoskoro im na dvere zaklope polícia s výpoveďou ich detí, ktoré sa budú snažiť odôvodniť svoje výčiny nešťastným detstvom. Pod ťarchou dôkazov tak aj milý Kozorožec, na veľkú úľavu všetkých naokolo, skončí pod zámkom. Na dlho.


Vodnárom sa zapáči mediálne šialenstvo, ktoré nasleduje po úmrtí celebrity, a tak ich začnú systematicky likvidovať, aby ukojili túto bizarnú úchylku. Dlho si nikto nič nevšimne, predsa len, rok 2016 nás dobre vycvičil, ale ľuďom už začne byť podozrivé, že Jožo Ráž je stále nažive, a začne sa hon na Vodnára.

Vodnár sa preto bude musieť stiahnuť do ústrania a bude do konca života trpieť, pretože sa nebude môcť pochváliť radom dobrých skutkov, ktoré pre spoločnosť urobil. Keby si ho história zapamätala, tak len ako dokonale neužitočného a neschopného trotla.


Ryby budú po celý rok prenasledovať parazity, keďže samotné Ryby sú dokonalé parazity. Pásomnice, hlísty, kliešte, blchy, komáre aj vši lonové – všetko si na nich aj v nich urobí pohodlný domov.

Najmä posledne menované zvieratká vzbudia ohlas vo vedeckej obci, pretože to bude jeden z mála potvrdených prípadov prenosu vši lonovej inak ako pohlavným stykom. Ktorý teda fyzicky nepríťažlivé a povahovo odpudivé Ryby rozhodne mať nebudú ani v nasledujúcich dvanástich mesiacoch.


Do nového roku vám želáme to, čo postretne Dvorného Astrológa, keď ho Madam Hilda nájde. HA. HA. HA.

Pridaj komentár