LsD 2.10: Privítajme novú kráľovnú a nového kráľa tanečného parketu

 

„Nestíham!“ bolo prvé slovo Adely, ktorým skončil ich pokus o neviem čo. Neodhalil som to. Pyco ju upozornil, že by mala byť dostatočne slávnostná. Čo koniec koncov vo svojich úžasných ružových šatách aj bola. Potom sa Pyco a Adela dožadovali, aby sa porota vyjadrila k ich mnohonásobným pokusom o spoločenský tanec. Myslím, že presne to vyjadril pán Bednárik: „Ako to povedať a neuraziť.“ Potom sme však už prešli k meritu veci a teda k Brunovi, ktorý opísal, čo vlastne budú súťažiaci tancovať. Ako prvú tancovali zmes latino tancov, potom voľný štýl a nakoniec štandardný tanec, ktorý si sami vybrali.

 

 

A ešte furt sa nezačalo súťažiť, pretože sme si najprv pozreli krátke čísla všetkých doteraz vypadnutých párov. Mimochodom, Šarköziová nikdy netancovala tak ohnivo a sexi, ako práve v tejto krátkej ukážke. Potom už konečne začala súťaž.


Michaela Čobejová a Tomáš Surovec
– latino mix – Ale najprv sme si pozreli prvú dokrútku, v ktorej sa ľud vyjadroval k tomu, kto by mal vyhrať. Teda tú časť ľudu, ktorá drží Miške. A konečne…. Pri tanci bolo vidieť, že sa fakt posnažili. Určite doteraz najlepšia práca nôh v latino tanci. Miška si fakt dala záležať a keď práve nezabudla, perfektne držala krok, dopínala kolená a držala ich pri sebe. Občas jej to vypadlo, ale predsa len bolo vidieť úžasný pokrok. Občas, žiaľ, nestíhali s rytmom. Podobne sa vyjadrila aj pani G., ktorá sa prvýkrát tešila z plynulého tanca.


Radoslav Židek a Silvia Kadnárová
– latino mix – A opäť sme si pozreli slovenský národ, popravde, najmä jeho ženskú časť, ktorá je presvedčená, že vyhrať by mal Židek. To, v čom je Rado dobrý, si strihol hneď na začiatku. A fakt sa s tým nepáral. Jeho latino mix bol hravý, dravý, rytmicky presný. A rumba bola naozaj veľmi pozerateľná. Po tanci sa nahrnulo množstvo dievčat s kvetmi a ušlo sa dokonca aj Adele a Pycovi. Teda akože kvetov. Adela poďakovala, že konečne aj na nich niekto myslí, keď zostávajú dlho v práci a mohlo by im vyhladnúť. Porota bola stručná a veľmi prajná.


Michaela Čobejová a Tomáš Surovec
– free style – Miška sa vyjadrovala k Tomášovi a hovorila o ňom veľmi krásne a trochu sentimentálne. A potom sme si pozreli, aký darček mu pripravila. Dala spraviť stránku, kam sa môžu hlásiť dievčatá, ktoré by s Tomášom chceli chodiť. Potom mu zariadila úžasné auto na prvé rande a nakoniec, ak by sa to vyvinulo naozaj dobre, tak víkend v Tatrách. Bolo vidieť, že Tomáš sa o tom dozvedel až z dokrútky (alebo to dobre zahral). Zvláštne bolo, že ako free style zvolili tango, ale nakoniec sa ukázalo, že to bolo skoro až divadelné, výrazové tancovanie. Použili niekoľko krokov, ktoré vzali zo súťažného tanga a k tomu množstvo veľkých divadelných gest. Podľa mňa veľmi dobré tancovanie o láske, technicky veľmi vydarené a pôvabné.


Radoslav Židek a Silvia Kadnárová
– free style – Rado zavesil Silviu do tandemu pod paraglidingový padák. Ako free style si zvolili Hip Hop. Na to, ako málo času mali, to bolo viac ako dobré. Na zocvičenie podobného čísla treba aj niekoľko týždňov, takže ja sa klaniam. Veľmi dobré. Hoci sa občas trochu stratili. Porota až taká nadšená nebola a myslím, že neopodstatnene. Naozaj za týždeň urobili, čo mohli. Až pani Drexler, ktorá ako jediná z poroty chodí na hip hopové tréningy, to uviedla na pravú mieru. A Rada veľmi pochválila.


Michaela Čobejová a Tomáš Surovec
– najobľúbenejší štandard – Dúfal som a dočkal som sa. Zopakovali ich prenádherný anglický valčík, teda waltz. A opäť som pri ich tanci zabudol dýchať. Ani sa mi nechce míňať superlatívy. Toto sa jednoducho oplatí vidieť. Porota bola tiež nadšená a nešetrila chválou.

Musím vsuvku. Pred posledným tancom Adela s Pycom predviedli akože quick step, pri ktorom som sa skoro zadusil. Od smiechu.


Radoslav Židek a Silvia Kadnárová
– najobľúbenejší štandard – Vybrali si quick step. Ako posledný si vybrali náročný, rýchly a rytmicky zložitý tanec, ktorý ustáli so cťou. To najlepšie na Radovi je jeho prirodzené a radostné tancovanie. Nezabudnuteľné.

Po sčítaní všetkých bodov sme zistili, že oba tanečné páry majú rovnaký počet bodov a rozhodovať bude teda vox populi.

A po krátkej hudobno-speváckej prestávke vox populi rozhodol. Novou kráľovnou a kráľom tanečného parketu sa stali Michaela Čobejová a Tomáš Surovec.

Po pravde, ak by som mal určiť technicky najlepšiu celebritu, bola by to Verešová. Ak by som mal určiť rytmicky najlepšiu celebritu, bol by to Židek. Ale ak by som mal určiť ten najpôsobivejší, najnezabudnuteľnejší a ‚najzimomriavkovitejší‘ tanec, boli by to hneď dva tance Mišky Čobejovej. Nádherný waltz a úžasné tango.

Teším sa s Miškou Čobejovou, lebo som jej tajne držal palce a nemyslel som, že by mohla vyhrať. Od začiatku sa mi zdala ako veľmi zodpovedná a pracovitá tanečníčka.

Teším sa, lebo po stávke s kamarátkou budeme mať hneď dva plné plechy talianskych lasaní. Stávku totiž nevyhrala ani ona (tipovala Andreu Verešovú) ani ja (tipoval som Rada Žideka), a tak sme vlastne prehrali obaja a tých lasaní sa poriadne prežerieme.

Teším sa, že je koniec lebo som už zacyklený a niekedy neviem, čo napísať, aby som nepísal stále to isté dokola. Aj tak som písal.

Teším sa že v ďalšej sérii Let’s dance zasadne v porote Miška Čobejová. Verím, že jej vyjadrenia budú určite super.

Teším sa do postele, lebo už je skoro polnoc a ja píšem a píšem a píšem…

Do tancovania, priatelia!


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár