Ako ušetriť

Ministerstvo financií SR žiada verejnosť o pomoc pri odhaľovaní plytvania a navrhovaní možných úspor vo verejných rozpočtoch. „Verejné financie sú peniaze ľudí, preto nás zaujímajú návrhy a postrehy občanov, ktoré pomôžu s týmito peniazmi nakladať rozumnejšie,“ povedal minister Ivan Mikloš.

Šéf rezortu financií však zároveň dôrazne upozornil občanov, že návrhy, aby sa zrušilo ministerstvo financií, pôjdu rovno do koša. „A daňové priznania týchto vtipkárov si veľmi dôkladne preveríme,“ prisľúbil Mikloš temne.

 

Aj redakcia HyeNovín chce prispieť k šetreniu verejných financií. Z našich nápadov vyberáme:

  • Vojaci palácovej stráže by namiesto bizarných uniforiem mali nosiť najnovšie modely vychytených módnych značiek. Nielenže to zruší náklady na chov pštrosov, ktoré musia šklbať kvôli perám na klobúku vojakov, ale samozrejme by sme to nechceli zadarmo. Prezident Ivan Gašparovič určite nebude proti, s nosením sponzorských odkazov na oblečení má svoje skúsenosti.
  • Zrušiť príspevok štátu na činnosť politických strán. Aj tak ho nepotrebujú, ich šéfovia sú viac ako zdatní v získavaní desiatok miliónov.
  • Vyhodiť módneho poradcu premiérky Ivety Radičovej. Nech berie akékoľvek peniaze, je to priveľa. Samozvaná módna polícia našich bulvárnych týždenníkov ho určite rada zastúpi aj bez nároku na honorár.
  • Socha Svätopluka by mala putovať na vedu. Presnejšie povedané, do zberných surovín. Už len výťažok z konských genitálií by stačil na ročný rozpočet celej Slovenskej akadémie vied.
  • Prepustiť 90 % úradníkov v štátnej správe. Náhodne generované kladné či záporné rozhodnutia by zvládol aj jednoduchý softvér. Úradníci by ale neostali bez práce – uplatnenie by našli v školstve. Taká úradníčka s hrošou kožou je ideálna na prácu s tými splodencami pekla, ktorým hovoríme „deti“.
  • Zastaviť financovanie diaľnic. Aj tak sa nikdy nedostavajú a ak sa aj nejaký úsek náhodou sprejazdní, o dva týždne ho zase zavrú a opravujú. Navyše – pred voľbami je sľub dostavania diaľnic úplné eso v rukáve!

Pridaj komentár