Zapečené mozočky

Tak nám nastali psie dni. Aspoň to mi včera oznámila profesionálne nadšená rosnička. Vraj to má súvis s východom hviezdy Sírius, čiže Psej hviezdy. A toto obdobie sa v súčasnosti vyznačuje horúčavami a jasnou oblohou, čo má priniesť pekný rok. Hm, čo sa mňa týka, adekvátnejšie pomenovanie by bolo Podpsie dni. Prisahám, ak si chcete zadovážiť depresiu a chýba vám nejaký vhodný dôvod, pozerajte predpoveď počasia. Oznámia vám zadúšajúce horúčavy na najbližšie milénium. Radosť žiť!

A aby toho nebolo málo, pôvabná prsatá blondína (neodpustiteľné kritérium pre televíznu rosničku) zavalila, že bude aj horšie, pretože v piatok či kedy Slovensko zasiahne izoterma. Z pľúc mi vyrazilo aj posledné zvyšky dychu. Netuším, čo je izoterma a silne pochybujem, že to vie dotyčná žaburinka. Hlavné je, že to plynulo vyslovila. Aj tak mám podozrenie, že niekde nastala nejaká chyba, pretože problém izotermy ma zaujal a skúsil som si ho na webe vyhľadať. Výsledok mi však akosi nedáva zmysel…

Ešte šťastie, že meteorológovia nepíšu rosničkám celý ich výstup. Pretože inak by som zreme včera prišiel o šokujúcu informáciu, ktorú na mňa mrkajúca žabinka vypálila akoby nič: „Nuž, raz je zima, raz teplo,“ prezradila túto životnú múdrosť, akoby sa nechumelilo. Už mi nemalo aký dych vyraziť, tak som len nemo vyvaľoval oči. A aby som sa len tak rýchlo nespamätal, blondínečka vytiahla zbraň najťažšieho kalibru: „S tým už asi nič nenarobíme,“ podelila sa s divákmi o recept na zvládnutie situácie.

Psie dni sú to. Fakt je teplo. Aj mozočky zapeká!


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár