Zápach v Zátoke svíň

Pani ministerka Tomanová je jednoducho v kurze. Aj ja sa v tejto uhorkovej sezóne chytám jej neopakovateľného Genia loci. Že tam, kde iní začínajú, pani ministerka často končí, som si zvykol. Že prepletá základné pojmy štatistiky, akoby to bol štrikovaný hladko-obratko šál a je schopná sčítať medián a percento, som si už tiež zvykol. Že jej výpočty sú podriadené nie matematickým zákonitostiam, ale okamžitým potrebám strany a vlády, to ma celkom prestalo prekvapovať.

Priznám sa, že som si hovoril, prečo je sakra práve táto osoba ministerkou? Kdesi, netuším kde, som čítal, alebo možno počul: Ak nevieš o čo ide, ide o peniaze. A už je to tu. Privilégium. No a prekvapuje ma to? Ani nie. Mám pocit, že o tejto skvelej spoločnosti, ktorá dlží štátu viac než ja stihnem do Sociálnej poisťovne odviesť za celý život, ešte budeme počuť.

O pani ministerke sa dnes objavili rovno dve správy. Prvá len nahlas popisuje to, čo tvrdím už dávno. Viera Tomanová je nekompetentná. Mňa osobne teší, že toto hodnotenie vyšlo zo strany slovenských liberálov.

Viera Tomanová je podľa združenia Mladí liberáli najneschopnejším ministrom slovenskej vlády. Ako uviedol dnes pre agentúru SITA podpredseda združenia Richard Švihura, liberáli vyjadrujú obavy nad jej ďalším pôsobením vo funkcii. „Ministerka Viera Tomanová nezlyháva len morálne, ale predovšetkým odborne. Od svojho nástupu do funkcie navrhuje opatrenia, ktoré výrazne negatívne pôsobia na celý sociálny a dôchodkový systém. Jej doterajšie snahy o oslabenie sporivého dôchodkového piliera ju usvedčujú z nekompetentnosti viesť zodpovedne zverený rezort,“ uviedol Švihura.

No a druhá je konečnou oficiálnou reakciou pána Číža na kauzu Privilégia a odporných a arogantných novinárov.

Užšie vedenie strany Smer-SD sa podľa predsedu poslaneckého klubu strany Miroslava Číža na dnešnom pravidelnom stretnutí nebude zaoberať angažovaním sa ministerky práce Viery Tomanovej v súkromnej spoločnosti Privilégium, keďže strana považuje medializované informácie za snahu o diskreditáciu ministerky.

A ešte priklincoval:

„Každému, kto by sa vo vláde dotkol záujmov veľkých spoločností, osobitne dôchodkových správcovských spoločností, hrozí diskreditácia masívneho rozsahu. Osoby a obsadenie sú jasné, nikomu nejde o nič korektné.“

Ups! V Zátoke svíň sa rozlieha poriadny smrad. Chcelo by to vyvetrať. Alebo, viete čo, zaspievajme si. Tentokrát túto:

Čížiček, čížiček,
vtáčik maličký…


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár