Volíme prezidenta

Áno, vážení a milí voliči, už je to čoskoro tu. O pár dní budeme voliť nasledujúcu hlavu štátu. Ponuka je mimoriadne široká, preto si vieme predstaviť, aké problémy vám môže spôsobovať výber toho najvhodnejšieho kandidáta. Ešteže tu máte nás, redakciu HyeNovín v zložení Madam Hilda, dvorný astrológ a Hyena.

Hneď na úvod sme sa zhodli, že najlepším prezidentom by bol Peter Osuský, pretože na rozdiel od ostatných tragédov mal toľko sebareflexie a sebaúcty, že sa odmietol zosmiešniť a kandidatúru stiahol. Keby to nebol býval urobil, nemohli by sme ho odporúčať. Že aká Hlava 22!

A tak tu máme teda rozpitvaných ostatných kandidátov, pre vaše potešenie a ako pomôcku, koho nevoliť:

Gyula Bárdos

Strana maďarských k-neviemčo nominovala tohto fúzatého ujca, ktorý vyzerá, akoby sa Pavol Paška na maškarný ples prezliekol za Maďara. Že prečo kandiduje, to je úplnou záhadou, lebo nikto pri zmysloch by nevolil kandidáta, ktorého nominovala SMK, a to vrátane jej členov.

Bárdos sa navyše tvári, ako keby naozaj mohol vyhrať, čím sa úplne znemožňuje pre všetky súčasné aj budúce generácie.

Jozef Behýl

Vyzerá ako filmový zloduch, taký ten typ, čo vydáva príkazy na mučenie, vraždenie a podobné kratochvíle vedúce k vláde nad svetom.

Inak sa o ňom nedá povedať vôbec nič, lebo jeho srandovná vizáž je na ňom to najzaujímavejšie. Ako mnohí iní, aj on bol komunista-katolík.

Ján Čarnogurský

Tak túto existenciu naozaj netreba bližšie predstavovať. Ani veľmi nemôžeme, lebo sa nám dvíha žalúdok.

Našťastie, Čarnogurského teraz nie je veľmi vidno. Zrejme je v Moskve, čičíka Putina a pre jeho obveselenie vymýšľa spôsoby, ako vpratať do kože tých preveľmi odbojných Ukrajincov. A on určite niečo vymyslí.

Robert Fico

Tu treba ešte menej slov. Náš slávny Kolopič, ktorý vlastnou hlavou je schopný urobiť hocičo, len aby bol pri moci. Červený Hranol si už v duchu zariaďuje svoje budúce sídlo, sníva o tom, že ho opäť premenuje na Pioniersky palác a prezidentská stráž bude mať namiesto výstredných uniforiem slušivé červené kravaty.

Jediná dobrá vec, ktorá môže z jeho kandidatúry vzísť, je nádej, že sa jeho nadržaní podriadení navzájom pozabíjajú v snahe získať uvoľnené premiérske miesto. Čím menej Smerákov, tým lepšie pre Slovensko.

Viliam Fischer

Uznávaný kardiochirurg, ale inak bývalý HZDS-ák a úplné hovädo, ktoré sa neštíti lepiť si na predvolebné plagáty mŕtve celebrity, aby tak vzbudil dojem, že jeho kandidatúru podporujú. No, nikto živý sa k tomu totiž nezníži a mŕtvi sa brániť nevedia.

Ale to Fischerovi neprekáža, pretože je taký zaujatý samým sebou, že na nejaké etické či morálne prkotiny nemá čas. Tento majster sveta v egocentrizme si myslí, že funkciu prezidenta vymysleli špeciálne kvôli nemu.

Pavol Hrušovský

Groteskný kandidát, ktorý vynikajúco symbolizuje Ľudovú platformu – spolok kedysi relevantných politických strán. Ale zatiaľ čo Most-Híd a SDKÚ sa pomaly zmenšujú až do ničoty, KDH, spolok senilných lacných štetiek, odkiaľ pochádza aj Hrušovský, takmer prekvitá.

To sa o samotnom kandidátovi už povedať nedá, aj keď dnes je omnoho menej červený, než býval kedysi. Nechcú ho ani vlastní a jediné, v čo môžeme dúfať, je, že po neúspechu vo voľbách sa od samej trápnosti rozpustí.

Ján Jurišta

Nominovala ho Komunistická strana Slovenska, čo je šokujúce, pretože sme sa dozvedeli, že taká strana vôbec existuje. Nemajú zločinné spolky byť protizákonné? Takému niečomu nie sme ochotní ani len fotku sem dať.

Andrej Kiska

Má za sebou náročnú a dlhú kampaň, ktorá v začiatkoch dokonca ani nevyzerala ako kampaň, ale ako humanitárny projekt. S aurou anjela konkurujúceho Vilovi Rozborilovi sa Kiska hrnie do paláca, i keď nikto nevie, prečo vlastne. Jediný dôvod, prečo ho voliť, je nasrať Fica.

Hranol ho totiž v paláci veľmi-preveľmi nechce a jeho tlačové orgány sa predbiehajú v líčení Kisku ako úžerníka, ktorý priviedol milióny ľudí na mizinu a teraz sa vo svojom paláci topí v peniazoch a zlomyseľne sa rehoce, koľkých ľudí spravil nešťastnými.

Milan Kňažko

Určite by mal výborné prejavy a ešte k tomu má zmysel pre humor, ale – vie, že nerobí konkurz na rolu prezidenta, ale naozaj sa ním má stať?

No, spýtať sa musíme, lebo pri Milanovej minulosti Mečiarovho súputníka sa na jeho vlastný úsudok veľmi spoliehať nedá. Čo ak zistí, že Fico je vlastne príma chlap?

Stanislav Martinčko

Založil si vlastnú stranu, ktorá ho nominovala. Nikto ho nepozná a nevie, prečo by ho mal voliť.

Milan Melník

Zaštítený Panslovanskou úniou, čo je taký zľahka fašounský spolok ešte radikálnejšieho razenia, než hlása Čarnogurský. Melník sa vlastne zviditeľnil len tým, že do médií rozposlal prieskum volebných preferencií, kde mu celoslovensky vyšlo viac ako 22 percent. A potom hrdo vyhlásil, že mal možnosť si kúpiť prieskum, ale ju odmietol.

Ešte treba dodať, že jeho kandidatúra je už druhá – v roku 2009 ho nominovalo HZDS. Získal skvelých 2,45 % hlasov. Ako vidno, tomuto tvorovi by viac ako prezidentský palác prospela slnkom zaliata psychiatrická liečebňa.

Helena Mezenská

Krycie meno Nezemská. Ani táto dáma nezaprie rodnú stajňu, ktorou je spolok psychiatrických prípadov zvaných OĽaNO.

Podobne ako v prípade Hrušovského, ani ju nechcú podporiť jej vlastní. Nečudo. Táto inak veľmi milá dáma je jednoducho praštená a namiesto inštitútu prezidenta by mala pomýšľať na zdravotnícku inštitúciu. Preborníčka v teleportácii na dvesto metrov taktiež ovláda telepatiu, i keď v odbornej literatúre sa hlasy v hlave označujú predsa len inak.

Radoslav Procházka

KDH bolo na prezidentských kandidátov neobyčajne plodné – a jeden vypečenejší než druhý. Procházka sa tvári ako moderný a dynamický politik, ale namosúrenú žlčovitú grimasu strúha presne rovnako, ako Čarnogurský.

Vestičkový mladý ultrakonzervatívec si takto robí reklamu na ďalšiu politickú kariéru. Nezištnou podporou mu v tom pomáha už úplne šialená SaS. Alebo je to pokus o rafinovanú sabotáž, ktorá však veľmi nefunguje, keďže nikoho nezaujíma, koho podporuje SaS.

Jozef Šimko

A ďalší expert, ktorému na serveri neobetujeme ani pár kilobajtov fotky. Stačí jeho stranícka púť: KSČ, HZDS, SMS – to je tá Urbániho pseudostrana. Ak neviete, kto je Urbáni, ani sa tým nezaťažujte.

Pridaj komentár