Volebná rukoväť: Čo hodiť do urny v roku 2016

Tyčku, čo iné.

Aspoň k tomuto záveru sme prišli na redakčnej porade. Dívali sme sa na tú ponuku strán a kandidátov a bolo nám mizerne. To na chvíľu potešilo madam Hildu, ale radosť ju prešla, keď sme jej s Dvorným Astrológom pripomenuli, že aj ona má volebné právo. A hoci zmeškala šancu kandidovať sama, termín 5. marec sa nebezpečne blíži.

Skúšali sme z Dvorného Astrológa vytiahnuť predpoveď, ako celé voľby skončia, ale márne. „Dopadnú zle, nech dopadnú akokoľvek, ani som sa nenamáhal s počítaním budúcnosti,“ vyznal sa napokon, keď mu madam Hilda pripomenula, ako neslávne skončil pred Silvestrom.

Tak sme sa teda hrabali v zoznamoch kandidátov v snahe vydať nejaké odporúčania pre našich čitateľov. Tu sú.

1 – TIP

Zoznam otvára mládežnícka odnož Smeru, ale navzájom sa k sebe nepriznávajú. A hoci tento projekt Smeru vôbec nevyšiel, udržujú ho pri živote hádam aj násilím. Nevedno, v čo dúfajú, lebo napriek zúrivej kampani a neprestajnému predstieraniu relevantnosti po tejto pseudostrane ani pes neštekne. Dokonca má vo výskumoch, ktoré si ju náhodou všimnú, ešte menej preferenčných hlasov ako SDKÚ, a to je už čo povedať.

Aj tentoraz sú len tak do počtu, ani sa veľmi nenamáhajú s reklamou. Je preto veľmi pravdepodobné, že po týchto voľbách sa rozpustia v zabudnutí a nikto, vôbec nikto si to nevšimne.

Kto by ich mal voliť: Rodinní príslušníci a kúpení voliči.


2 – Strana moderného Slovenska

Ďalší vtip, ktorý by bol sprevádzaný hurónskym rehotom, keby nebol taký trápny. SMS má okrem blbého názvu na čele Milana Urbániho. Ak náhodou neviete, to je bývalý verný poslanec HZDS, preslávený najmä bujnou čiernou šticou. Ešte keď bol váženým poslancom (nakoľko to bolo v prípade tej zločineckej organizácie možné), si všetci robili srandu z jeho úúúplne pravej uhľovočiernej farby. No a predstavte si to teraz, po x rokoch.

Urbáni sa inak dlho zdal relatívne príčetný, ale to padlo, keď sa postavil na čelo vlastnej strany, zjavne presvedčený, že jeho charizma a odborný potenciál mu zabezpečia dostatok hlasov, aby mohol ďalej spinkať v parlamente.

Kto by ich mal voliť: Nikto. Fakt si voliča tejto strany nevieme predstaviť.


3 – OĽaNO – NOVA

Lipšicov trucpodnik menom Nová väčšina veľmi rýchlo dal za pravdu skeptikom, ktorí poukazovali na to, že na Lipšicovi nie je vôbec nič nové a celá väčšina spočíva v tom, že ju tvorí vo svojej vlastnej strane. Nemajúc iné východisko, náhodným výberom sa pricucol k Obyčajným ľuďom – Nezávislým osobnostiam.

Čo je tiež paradoxne pomenovaná strana, pretože obyčajného na nich nie je vôbec nič, ak len za štandardné nepovažujete tmárstvo na úrovni inkvizítorov zo Salemu, teleportáciu a klaunské výčiny predsedu, ktorý mimochodom tiež nevyzerá byť nezávislý, skôr naopak – na tvrdých drogách.

Kto by ich mal voliť: Psychiatrické prípady a kovaní masochisti, nad ktorými by aj madam Hilda spýtavo zdvihla obočie.


4 – Demokrati slovenska – Ľudo Kaník

Keď ste zo strany vyhnali už všetkých okrem predsedu, zato stále ešte predsedom nie ste, neostáva vám nič iné, len si nejakú tú stranu kúpiť, pomenovať ju po sebe a snažiť sa uniesť značku svojej materskej strany. Aspoň to je postup, ktorý odporúča náš slávny sociálny netvor Ľudo Kaník.

Za zmienku možno stojí, že takýto postup vám neprinesie slávu, peniaze a ani úspech vo voľbách. Kaníkova snaha ostať relevantným sa minula účinku a pokus naštartovať novú stranu dopadol snáď ešte horšie.

Kto by ich mal voliť: Osoby s ťažko poškodeným zrakom, ktoré si budú myslieť, že volia SDKÚ. Na konečnom výsledku oboch strán sa i tak nič nezmení.


5 – Šanca

Kde sa vzala, tu sa vzala, prišla nejaká riaditeľka rádia do SDKÚ a chcela byť jej podpredsedníčkou a veľkým zvieraťom v politike. Keď sa na ňu všetci traja, čo v tom čase ešte v tej strane boli, nechápavo kukli, urazila sa, schmatla jedného z nich za golier a odvliekla si ho, že na vlastnú stranu.

Tak vznikla Šanca, ktorá je vo voľbách úplne bez šance a ktorá je výnimočná len tým, že na jej čele stojí žena. Nikto ju nepozná, nik nechápe, čo vlastne chce, a tak to aj dopadne.

Kto by ich mal voliť: Ľudia úplne odtrhnutí od reality, ktorí si povedia, že je fajn mať na čele strany ženu.


6 – Sme rodina – Boris Kollár

Čo spraví sedlák, keď zistí, že ani keby požral všetky zásoby viagry na svete, tak nesplodí toľko deciek, aby ho to zruinovalo? No kúpi si stranu a začne tie svoje kydy trúsiť po facebooku. A keďže sedlákov, ktorí na to počúvajú, je stále dosť, aj nejaké hlasy mu to prinesie.

Do parlamentu sa síce nedostane, ale podarí sa mu pumpnúť štát o príspevok na stranu. A tak má zase zarobené a môže smelo plodiť deti ďalej, pričom fakt nehrozí, že by ho to zruinovalo.

Kto by ich mal voliť: Všetci, ktorí sú radi p/ojebaní.


7 – Strana zelených Slovenska

Prekvapivý účastník súťaže. Najmä preto, že nikto ani netuší, že vôbec existujú. To nie je na leveli Šance, že sa pchajú do všetkých médií. Naopak. Sú ticho ako pena a keby sa nezjavili medzi kandidujúcimi stranami, s čistým svedomím by sme odprisahali, že na Slovensku žiadna strana zelených nepôsobí.

No a do tejto obskúrnosti zapadnú aj po voľbách, pretože politika sa skrátka nerobí s imidžom zakrslého ihličnanu schovaného v divokých lesoch niekde za Sabinovom.

Kto by ich mal voliť: Nič netušiaci ochrancovia prírody, ktorí vo volebnej miestnosti prekvapene zistia, že aj takéto tu máme.


8 – Koalícia Spoločne za Slovensko

Týchto vyholených vypatlancov si napriek ich bojovým rečiam nikto nevšima. Kotleba je holt viac in. Ani spojenie mládencov z troch rôznych krčiem nepomohlo, záujem verejnosti je na nule a všetky potenciálne hlasy poberú strany, ktoré sú viac sexy.

Kto by ich mal voliť: Nikto. Aj tých, čo ich tak či tak voliť budú, je priveľa.


9 – Maďarská kresťanskodemokratická aliancia

Veru, aj takíto existujú. Normálne že tretia maďarská strana, ako keby fakt, že tu máme dve maďarské strany, nebol trápny sám osebe. Ale títo trotlovia sa predsa len niečím odlišujú – nielenže sa ani netvária priateľsky voči Slovákom, ešte do toho mixujú aj kresťanský hardcore. Takže to je niečo, čo by vzniklo z náhodného sexu SMK s KDH v trojke s Kuffom.

Predsedníctvo sa zjavne spolieha na dezorientovaných voličov, ktorí majú mišung vo všetkých maďarských stranách.

Kto by ich mal voliť: Zámerne určite nikto, pomýlených voličov bude zrejme málo.


10 – Vzdor – Strana práce

Z doterajšej ponuky to vyzerá nie ako voľby v aspoň približne normálnej krajine, ale v detenčnom ústave. Ak sa vám zdá, že fašounov kandiduje priveľa, máme tu niečo aj z opačnej strany spektra – ultraľavica plná tak vymletých indivíduí, že je normálne radosť si ich výpotky čítať.

Prečo vlastne kandidujú, nie je známe. Zrejme sa zúfalo pokúšajú vyhnúť situácii, že by im niekto naozaj strčil lopatu do ruky a vyhnal ich robiť, nie len sedieť a horliť za socializmus.

Kto by ich mal voliť: Ak niekto pocíti túžbu ich voliť, nech radšej zoberie spomínanú lopatu do rúk a bachne sa ňou po hlave.


11 – Most-Híd

Prešli sme desať absurdných strán, tak teraz už vážne. Čo iné nám ostáva, keď sa na nás prísnym pohľadom zadíva Lucia Žitňanská. Ešte sme sa nedozvedeli, čo hovorí na neskrývanú túžbu Bélu Bugára vopchať sa Ficovi do koalície.

Ach, Béla. Jeden z mála fosilizovaných poslancov parlamentu, ktorých sme až donedávna väčšinou necítili potrebu zobrať na poslednú návštevu k veterinárovi. Ale vek nezastavíš, a tak Béla už od Vianoc stojí na Súmračnej a netrpezlivo podupkáva, kedy už bude po voľbách, aby začal koaličné rokovania.

Kto by ich mal voliť: Tí, ktorí žijú kdesi v jaskyni a myslia si, že máme len jednu maďarskú stranu s Bélom na čele.


12 – Slovenská národná strana

Ak máte priazeň spravodajskej televízie, aj nemožné sa podarí a vy sa zo zabudnutia vynoríte ako správny zombie. Samozrejme, chce to dôkladný facelifting a tváriť sa, ako ste nový a lepší.

Skutočnosť, že ste úplne rovnaký zmrd ako predtým, lebo prečo by ste inak boli v tejto úchylnej strane, vašich voličov nemusí zaujímať. Podstatné je, že sa viete dobre tváriť. Napríklad aj že viete spravovať štát a nie len bezhlavo a bezbreho kradnúť.

Kto by ich mal voliť: Ľudia, ktorí sa nepoučia z vlastných chýb.


13 – Odvaha – Veľká národná a proruská koalícia

Nazvať sa „veľkou“, keď na jej čele stojí dvojnásobne neúspešný kandidát na prezidenta, za ktorého snáď nehlasovala ani vlastná manželka, to chce naozaj odvahu.

Dať si do názvu ešte aj „proruská“, to nie je ani odvaha, to je čistá blbosť. Proruských strán máme plnú prdel, ani sa tým nemusia chváliť vo svojom názve.

Kto by ich mal voliť: Nikto. Ani manželka predsedu.


14 – Komunistická strana Slovenska

Tiež prekvapuje vlastnou existenciou. Načo máme komunistickú stranu, keď Smer je plný kovaných komunistov? Asi ju tvoria exhibicionisti, ktorým robí dobre mať červenú hviezdu na čele.

Túto stranu sa nedá odporúčať ani recesistom, pretože tí budú radostne voliť Vzdor.

Kto by ich mal voliť: Nemŕtvi a ťažko senilní občania, ktorí zo zvyku hodia do urny lístok s termínom „komunistická“.


15 – SDKÚ-DS

Kapitán Frankenstein slávnostne kormidluje svoj Titanic ku dnu.

Pavol Frešo, sám ako kôl v plote, hrdo stojí na palube a atakuje médiá, aby o ňom preboha písali a vysielali jeho múdra. Nič mu nepomôže, samozrejme, vykuchaná strana je mŕtva a pochovaná.

Kedysi slávny politický subjekt smeruje ku dňu zúčtovania a potupnej likvidácii, pod ktorou je podpísaný jej vlastný predseda.

Kto by ich mal voliť: Nikto, nech si Frešo vychutná informáciu, že vo voľbách dostal jediný hlas. Svoj vlastný.


16 – Smer-SD

Túto zlodejskú bandu snáď ani netreba predstavovať. Kŕdeľ pijavíc prisatý na štátny rozpočet, supi ozobávajúci stále živé obete, klamári, ktorí nepovedia pravdu ani omylom. Škody, ktoré Fico a jeho veselí chasníci spôsobili Slovensku, sú nemerateľné a pokazená povesť v zahraničí je snáď z toho ešte najmenšia. Vlaky zadarmo, dôchodky vyššie o necelé dve eurá – toto ponúkajú svojim voličom. Svojim sponzorom desiatky ukradnutých miliónov.

Kto by ich mal voliť: Úplne vymletí dôchodcovia, ktorí ich budú voliť za každých okolností, a všetci príbuzní a kamaráti zmrdov na ich kandidátke, pretože im ide o živobytie. Takže to bude stačiť na volebné víťazstvo. Bohužiaľ.


17 – KDH

Kolektív spráchnivených senilných trtkov, ktorým ako dobrý nápad pripadá držať na čele strany trikrát zdiskreditovaného uspávača hadov.

Katolibanci sa však nenechajú rušiť zo sladkého spánku, dobre vediac, že úchyláci z konferencie biskupov zabezpečia, aby pravidelní návštevníci nedeľných bohoslužieb dostali inštrukcie, koho voliť. A potom hurá s Ficom do vlády.

Kto by ich mal voliť: Nemal by ich voliť nikto, ale babičky, ktorých nevzrušuje Fico, sú spoľahlivé.


18 – SKOK

Skupinka desperádov, ktorí preskakovali zo strany do strany, až si napokon vytvorili vlastnú. Na všeobecné prekvapenie sa zatiaľ nerozpadli, ale po voľbách ich to čaká, či už sa dostanú do parlamentu alebo nie.

Posledné obveselenie spôsobili, keď ich šéf spokojne povedal, že by išiel do vlády s Ficom. Ako keby ich Fico – alebo ktokoľvek iný – chcel.

Kto by ich mal voliť: Voliči, ktorí sa rozhodujú vo volebnej miestnosti náhodným výberom.


19 – Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

Tak náš Magián urobil všetko pre to, aby bol štandardným politikom. Napríklad sa oženil, aby vyvrátil chýry, že o uniformovaných mládencoch má úplne iné fantázie, než sú spoločné pochodovanie a hajlovanie.

Čo ešte o týchto náckoch povedať? Nechajte ich, nech sa bavkajú v Banskej Bystrici a nepúšťajte ich medzi ľudí.

Kto by ich mal voliť: Chlapci, ktorí majú nejaké fantázie o iných chlapcoch v uniformách.


20 – Sieť

Tragédia Slovenska v počiatočnom štádiu. Tento výhonok KDH (a „výhonok“ nemyslíme v botanickom zmysle slova) vznikol, keď všetci traja kádéháci mladší ako hnedé uhlie stratili trpezlivosť pri čakaní, že sa dostanú do vedenia, a založili si stranu.

Ale KDH majú vo svojej DNA a vždy a znovu ich zradí.

Vierolomnosť, chamtivosť, náboženský fanatizmus, predajnosť – to sú základné stavebné kamene strany, ktorá sa tvári ako moderná. Kŕčovité grimasy Procházku a jeho doterajšie prúsery by mali byť dostatočným varovaním.

Kto by ich mal voliť: Tí, ktorí si radi búchajú hlavu o stenu.


21 – SMK

Tí maďarskejší Maďari oscilujú okolo päťpercentnej hranice a ani Dvorný Astrológ si netrúfa odhadnúť, ako to pre nich skončí.

Inak je to pomerne marginálna strana, ktorá zaujíma iba voličov pozdĺž južnej hranice Slovenska.

Neprekáža jej to, má srdečne na háku všetkých, ktorí nehovoria tým správnym ugrofínskym jazykom.

Kto by ich mal voliť: Tí, ktorí si pre neznalosť slovenčiny tento článok neprečítajú.


22 – Priama demokracia

A ďalšia brutálne nezaujímavá strana, o ktorej nikto nič nevie, akurát to, že na jej čele stojí Robo Beňo.

Ako si predstavujú priamu demokraciu, keď sú politickou stranou, je pomerne veľká záhada. Po jej riešení však nikto nepátra, pretože, opäť, nikomu sa nechce zaoberať nejakou imaginárnou stranou, ktorá nemá šancu ani na vrátenie volebnej kaucie.

Kto by ich mal voliť: Osoby, ktorým sa to deň pred voľbami prisnije a nemajú lepší nápad.


23 – SaS

Dlho sme si mysleli, že Sulík je plešatý, ale tak sa zdá, že on si hlavu holí, nosí kanady a pod oblekom maskáče. Sedí si v europarlamente a pindá na EÚ a na utečencov.

SaS sa tvári liberálne, aj program má liberálny, ale keď príde na lámanie chleba, vyskočí do obrazu Sulík s vytreštenými očami a voliči vezmú nohy na plecia.

Kto by ich mal voliť: Pacienti s diagnózou rozpoltenej osobnosti.


Pridaj komentár