Veľké veci v KDH

 

Predsedníctvo KDH v pondelok vyvodzovalo dôsledky po nehanebnom fiasku v prezidentských voľbách. Najsmiešnejší kandidát Pavol Hrušovský sa vzdal funkcie predsedu poslaneckého klubu KDH v parlamente. Bude už len radovým poslancom. „Navrhovali mi cintorín politických mŕtvol, ale flek je flek,“ povedal k tomu Hrušovský.

Pavol Abrhan, ktorý bol politicky zodpovedný za kampaň, rezignoval na funkciu podpredsedu hnutia. V septembri sa však na sneme mieni o funkciu podpredsedu uchádzať opäť. „Čo mám robiť, keď som taký dobrý?“ povzdychol si Abrhan šťastne.

Predseda hnutia Ján Figeľ sa domnieva, že voľby podstatne ovplyvnili ústavné rokovania so Smerom o zmenách v justícii a ochrane manželstva muža a ženy. „Pavol Hrušovský povedal, že si cení ochranu manželstva viac ako prezidentskú funkciu,“ uviedol Figeľ. „Naši voliči mu síce odkázali, že si svoju ochranu manželstva môže strčiť, ale o tom sa teraz nebavíme,“ zamumlal Figeľ.

Predseda hnutia zároveň odmietol, že by KDH kšeftovalo so Smerom. „Neviem teraz rýchlo povedať, ako to nazvať, ale kšefty to určite nie sú. Nie, nehovorte mi o prostitútkach!“ vykríkol Figeľ rozčúlene.

Pridaj komentár