Týždeň plný srandy

Náš zábavný a najzábavnejší priemysel, ktorý sedí na vysokom kopci nad riekou Dunaj, sa tento týždeň opäť raz nedal zahanbiť. Skvosty nekonečného sitcomu sa prezentovali časťami Tlačový zákon, Lisabonská zmluva a úžasným návrhom k najdôležitejšej téme dňa – umelému prerušeniu tehotenstva. Ale pekne poporiadku.

Opäť raz máme noviny s čistou bielou prvou stranou a s výzvou pre prezidenta nepodpísať tlačový zákon. Zároveň sa obracajú na Ústavný súd a medzinárodné organizácie. No pokiaľ viem, tak naša štátna moc má z týchto všetkých tak akurát dobrú prču, takže žiadne mimoriadne zmeny nečakajme. Ale to tuším ani nebolo také veselé.

Maďarsky orientované politické špičky a slovensky orientované politické špičky sa ako jeden muž zdvihli a vyrazili do boja za krajšiu Európu. Pred tým aj potom nasledovalo množstvo tanečkov z ktorých najprepracovanejšie boli:

Ak by Lisabonská zmluva neprešla, okamžite by som podal demisiu.

Robert Fico

Tak toto snáď ani neokomentujem, na tento humor nemám. Ale tento druhý, ktorý so schvaľovaním Lisabonskej zmluvy nesúvisí len na prvý pohľad, je ešte lepší:

Právny zástupca Jána Slotu navrhol Pálovi Csákymu mimosúdnu dohodu, podľa ktorej SNS zaplatí SMK jednu korunu a ospravedlní sa v najčítanejších denníkoch.

V SMK teraz diskutujeme, čo urobíme s tou korunou.

Pál Csáky

No konečne nejaký poriadny problém, ktorý určite vyriešite. Blahoželám.

No a nakoniec bonbónik. Jedna z vládnych strán, dlho som nepremýšľal nad tým, ktorá, sa dožaduje zmeny zákona v oblasti umelého prerušenia tehotenstva. Úprava zákona by mala zabezpečiť, aby interrupciu bolo možné absolvovať len so súhlasom otca.

Ja navrhujem, aby sa do zákona pod tento text doplnilo ešte pokračovanie, ktoré zabezpečí, aby súhlasiť musela aj jeho manželka.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár