Sulík súhlasí s národniarmi

Predseda slovenského parlamentu Richard Sulík pripustil tunelovanie slovenských spoločností ich zahraničnými vlastníkmi. „Zachytil som takéto a obávam sa, že to bude pravda, že zahraniční vlastníci na úkor slovenského štátu doslova tunelujú firmy,“ uviedol šéf Národnej rady SR v rozprave o návrhu zákona, ktorým sa mala zastaviť privatizácia teplární.

Sulík tak reagoval na poslanca za stranu SNS Dušana Švantnera. Podľa neho si takýmto spôsobom prilepšili zahraničné spoločnosti Ruhrgas a Gaz de France. Tie spoluvlastnia 49-percentný podiel Slovenského plynárenského priemyslu.

„Objednali si svoje dve dcérske spoločnosti, ktoré mali radiť týmto dvom veľkým firmám. A objednali ich len z toho dôvodu, aby mohli ukradnúť zisk, ktorý sa vytváral tu na Slovensku. Zo Slovenska odišlo 1,3 miliardy slovenských korún,“ povedal Švantner.

„Áno, máte pravdu. Aj ja to pokladám za nedobrú vec. Predpokladám, že sa tomu podarí zamedziť. V tejto veci je naozaj čo robiť,“ uviedol Sulík. „Myslím, že mojím najbližším krokom bude vypariť sa na nádvorie a dať si ďalšieho práska. Mám pocit, že už sa mi z krvi vyplavuje,“ dodal Sulík, nadšene mávajúc ružovému slonovi, ktorý sa usadil v rohu rokovacej sály.

Pridaj komentár