Stroskotanci, diel 2.

Viete, čo ma na show Celebrity Camp zaskočilo najviac? Že ju vysielajú dvakrát do týždňa. Nie, na toto ma nikto nepripravil, a tak som počas intenzívneho sobotňajšieho ničnerobenia v polospánku prepínal televízor… a zrazu tam boli. Chvíľu som zmätene pozeral, že čo sa to preboha deje, veď toto som minule nevidel, a prečo by vlastne dávali v prime time reprízu? Až potom mi docvaklo a oblial ma studený pot. Okej, tak s týmto som nepočítal. Znamená to, že teraz budem musieť obetovať až dva večery týždenne sledovaniu sotva známych ľudí?

Vyhrať za každú cenu

Treba uznať, že moje zaskočenie sobotňajší diel trochu zmäkčil tým, že som pohľadom vpadol doprostred toho najzaujímavejšieho. Po nalovení a zhromaždení rýb sa vážilo, ktorému tímu sa podaril lepší úlovok. Váhy sa bez dlhého váhania priklonili na stranu červených, čo však nemali na svedomí ryby.

Veruže, rybací šalát v kadi osviežili a primerane zaťažili – kamene. Ktosi iniciatívne vhodil do vážiacej kade dve skaly. Tá červená farba asi súťažiacim vliezla na mozog, pretože nielenže sa medzi nimi našiel podvodník, ale komplet celé družstvo sa na to dívalo a nikto nepovedal ani slova. Neverím, že niekto z okolostojacich si dva kamene nevšimol. Táto nepozornosť ide na vrub štábu, pretože nepredpokladali, že celebritky budú riskovať národnú hanbu. Prišlo sa na to až v strižni a aspoň ex post to dali červeným vyžrať.

Nasledujúca live show s Miňom sa dobre v tejto otázke porochnila a na telefóne mali dokonca Zoru Czoborovú, ktorá sa zdala byť jednou z hlavných aktérok onoho vyváženého podvodu. Zora mlela každú chvíľu čosi iné, takže Miňo jej „vysvetlenie“ celej situácie zhrnul slovami: „Dobre, zajtra si dáme tú o Červenej čiapočke.“

Noga domov!

Podvod či nie, červené družstvo vyhralo aj ostatné dve disciplíny, takže na modrých ostalo večerné vyraďovanie. Obeťou nepríjemného rituálu sa stal herec Miro Noga. Nemilo ho to zaskočilo, aj keď v dokrútke, či skôr predkrútke, vyjadroval obavy, že sa ho budú chcieť zbaviť, nakoľko je favorit. Asi žartoval, lebo oči vypleštil skoro až po konček nosa, čo je v jeho prípade úctyhodný výkon.

A keď už na hercovi vidno, aký je prekvapený, tak to musel byť šok jeden z najväčších. Nečudo, v tíme je dosť fyzicky i kondične slabších. Najčastejšie sa skloňovalo meno Evy Mázikovej, ktorá skutočne nepôsobí ako trikrát posilňujúci člen. Dokonca sa zdalo, že práve na ňu smeroval komplot ostatných v tíme, no akosi sa to nepodarilo.

Z oboch tímov teda spravodlivo ubudlo po jednom. Treba uznať, že to pekne odsýpa. A keď to teda dávajú dvakrát do týždňa, rýchlo to odsype aj divákom.

Miscellaneous thoughts
  • Vie mi niekto vysvetliť Beňov manéver, keď bol súčasťou komplotu proti Mázikovej a potom nominoval Janette Drapákovú? Ja tomu nerozumiem…
  • Anetka, hneď pri kadi s kameňmi: Podvádzanie je súčasťou politiky, že?
  • Márne sa snažím spomenúť si, v čom spočívala posledná súťaž. Vlastne áno, behanie, vykrikovanie, a to je všetko. Niečo nápaditejšie nie je?
  • Ešte som tam nevidel žiadne divé zvery, teda s výnimkou Fedora Flašíka. Buď tam žiadne nie sú, alebo sa boja Mázikovej.

Čakanie na ďalší diel teda prejde rýchlo. Jednak čoskoro bude streda – a jednak to nie je také vzrušujúce divadlo, aby nám až tak chýbalo. Dúfajme, že červení čoskoro urobia ďalší spektakulárny podvod, aby sa bolo na čo dívať.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár