ČSS 3.11: Sabina víťazná

Pár mesiacov číreho utrpenia sa konečne skončilo. V nedeľu sme sa rozlúčili s týmto ročníkom Superstar, ktorý sa do pamäti zapíše ako doteraz úplne najhorší. Samozrejme, to sa netýka finalistov, pretože tí boli tým jediným, pre čo som bol ochotný tú obludovinu pozerať.

Vo finále oproti sebe zastali Sabina Křováková a Štefan Pčelár a poctivo si celý večer odmakali. A veruže makali. Poďme si pozrieť, ako:

ŠtefanColdplay: Paradise – Z neznámych príčin Ičo vyzeral tak zvláštne vystrašene. Držal sa mikrofónu ako záchranného kolesa a nepustil ho ani na sekundu. Z celého vystúpenia na mňa dýchala zodpovednosť. Štefan v nedeľu večer neprišiel svoju kožu predať lacno a riadne sa do toho oprel. Aj keď to znamenalo spievať falzetom. A veru to nebola žiadna hanba!

SabinaJoan Osbourne: One of Us – Sabina ostala pre zmenu znehybnená gitarou. A celkom nepochopila rozdiel medzi anglickými slovami „on“ a „one“. To ma rušilo úplne neprekonateľne. Sabina bola inak ukáznená a nepocítila potrebu vyvreskovat. Po prvom kole 1:1.

ŠtefanAdele: Set Fire to the Rain – Aj druhým výkonom Štefan zaujal a presvedčil. A prekvapil, pravdu povediac. Veľa šancí som mu ešte pár kol dozadu nedával, ale on sa nečakane vyšvihol.

SabinaScorpions: Still Loving you – Toto spadá do kategórie „lepšie ako originál“. Originál ma nikdy zvlášť nenadchýnal, ale v Sabininom podaní to malo všetko potrebné. Stav teda nerozhodný aj po druhom kole.

ŠtefanMando Diao: Dance with Somebody – Toto ma nebavilo, dokonca tak, že sa mi o tom ani nechce rozmýšľať, nieže ešte písať. Nie, nebolo to zlé, ale pesnička ma nudila a Štefan s tým nemohol nič robiť. Niekomu sa to možno páčilo.

SabinaAshlee Simpson: Lalala – Zvláštne, to isté môžem zopakovať aj u Sabiny. Tretie kolo bol výber samotných finalistov, tak rozmýšľam, čo to tá dnešná mládež počúva? No, celkom zjavne niečo iné, než čo som v ich veku počúval ja. Po tretej runde ostáva stav nerozhodný.

ŠtefanJames Arthur: Impossible – A opäť vynikajúci, zodpovedný výkon. Tlieskam.

SabinaJanis Joplin: Cry Baby – Najlepšie na koniec, Sabina zaklincovala. Po štvrtom zápase stále nerozhodne.

Sabina & ŠtefanPink & Nate Ruess: Just Give me a Reason – Sabina sa objavila v červenej róbe a krikľavo zelených topánkach a Štefana prespievala o tri triedy. Nejako mu divne preskakoval hlas a zdá sa, že duetám by sa do budúcnosti mal širokým oblúkom vyhýbať.

A vyhrala Sabina

Z neznámych príčin sa moderátori najprv pozreli do obálky na meno víťaza, až potom ďakovali porotcom a kapele. Nerozumiem tomu celkom – zabudli? Lebo aj zvukár pustil tlkot srdca a rýchlo ho uťal.

Ako sa dalo očakávať, palmu víťazstva si nakoniec odniesla Sabina Křováková. A tak, hoci finálový rozstrel vyzeral podobne ako pred rokom – rocková Češka a roztomilý medvedík Slovák – tentoraz to úplne spravodlivo vyhrala zástupkyňa nežného pohlavia spoza rieky Moravy. Na vyhlásenie víťaza si vyzula tie šialené topánky a potom už len vyvaľovala oči, čo sa okolo nej deje. Predimenzovaný šek si prebrala bez mihnutia oka, ale na kyticu povedala „Jé!“ No a nemilujte ju.

Ako nám však svojím vystúpením pripomenula Celeste Buckingham, nie je to o víťazstve. Ide o to, komu sa podarí svoju popularitu zužitkovať. A ako nám svojím vystúpením ukázal Jardo Smejkal, on to rozhodne využiť mieni.

Miscellaneous Thoughts

 • Našťastie sme si užili hymnu hneď na začiatok, s nádejou, že nič horšie sa nám už stať nemôže.
 • Helena Vondráčková vyliezla na javisko so skupinou tanečníkov, ktorí mali dokopy toľko rokov, čo ona. A že ich tam bolo asi dvadsať.
 • Zorka dostala plyšovú kravu a zamyslela sa, či jej niekto tým chcel niečo naznačiť. Vzhľadom na rôzne prívlastky, ktoré nám v súvislosti s ňou napadajú, mohla dopadnúť omnoho, omnoho horšie.
 • V úvode tretieho vystúpenia Sabina rozbila Štefanovi fľašu o hlavu. Neviem, prečo akurát Štefanovi. Mohla si aj iných vybrať.
 • Ewa každú chvíľu rumádzgala a liezla tým na nervy.
 • Juraško zopakoval asi desaťkrát slovo „emócie“. Vidno, z ktorej televíznej stajne vyšiel.
 • Chvíľu to vyzeralo, že Pali vyhlási za Superstar Ewu, ale potom si to rozmyslel a označil Štefana.
 • Aj tohtoroční moderátori si nacvičili kamenný ksicht, ale na Tinu a Leoša sa nechytali ani omylom.
 • Podľa Ťapákovej má Superstar posolstvo. Asi tie emócie spomínané Juraškom.
 • Vystúpenie mentosovej ochechule (riaditeľka či zástupkyňa Mentosu, ktorá prišla odovzdávať nejakú cenu) bolo najtrápnejšie, aké si viete predstaviť. Nie, bolo ešte dvakrát trápnejšie, než si dokážete predstaviť.

A je koniec

Chvalabohu. Nová éra superstar bola totiž z viacerých pohľadov úplná sračka. V skratke by sa to dalo zhrnúť ako „duchaprázdni moderátori kŕčovito propagujú sponzorov“. Je to škoda, pretože aj keby sme zabudli na úplne prvé ročníky slovenskej superstar, vlani sme si užili aspoň strašné katastrofy a neskutočné bizarnosti. Tento rok ešte aj tie katastrofy boli neduživé.

Čo teda do budúcnosti? Moderátorov hodiť do pareniska s uhorkami, zobrať Nove akékoľvek kompetencie, prestať robiť zo show reklamné vysielanie… Aha, že nič z toho sa neuskutoční?

Tak to asi už naozaj nebudem pozerať. Nech si na to Madam Hilda nájde nejakého skutočne kovaného masochistu.

2 thoughts on “ČSS 3.11: Sabina víťazná

 1. Vďaka…
  … Hyenovi (to je strašné skloňovanie 🙄 ) za jeho jemný sklon k masochizmu, vďaka ktorému som si každý týždeň mohol s úsmevom napraviť dojem z pokazeného nedeľného večera 😉

  … TV Markíza za to, že túto zúfalú kŕčovitú nudu na entú konečne UKONČILA! 🙂

Pridaj komentár