ČSS 2.6: Oznam pre kačičky

Milé kačičky. Michal Šeps už nechce byť v Česko Slovenskej Superstar. Prestaňte mu preto posielať hlasy! Koniec oznamu.

Musel som to dať hneď na začiatok, lebo ak aj nejaké kačičky na tieto stránky zablúdia, neverím v ich schopnosť prehrýzť sa takýmto dlhočizným textom. A povedať im to treba, lebo samy by na to neprišli. Pre ostatných je tu ten sľubovaný dlhočizný text.

 

Témou nedeľňajšieho kola boli pesničky skupín Elán a Lucie, čo bolo ako z veľkej kuchárskej knihy katastrof. Napokon to skončilo viacmenej dobre. Najmä preto, že po posledných skúsenostiach s Helenou Vondráčkovou som mal veľké obavy, že na mňa vyskočí ďalšia zombie, menovite Jožo Ráž, ale našťastie, nestalo sa. Tútormi boli Vašo Patejdl a Michal Dvořák. Obaja dokázali, že nie nadarmo sú producentmi už pekných pár rokov a k niektorým súťažiacim mali veľmi výstižné poznámky.

Nová kategória: audiohlody

kliknúťGábina Osvaldová nemá rada Elán a nehanbí sa k tomu priznať. Zlodeja slnečníc pomenovala Zrůdná reggae polka. Dostala sa aj do novej kategórie Audiohlody, keď akousi mimozemskou čínštinou odpovedala na Rytmusov rovnako nezrozumiteľný výsledok potknutia sa o jazyk. Tina sa zapojila prehnane precíteným prednesom Chci zas v tobě spát a Gábina zase napodobňovala Šepsa v dôchodku.

Leoš Mareš nemilosrdne a siahodlho vtipkoval na adresu mladšieho priateľa Tiny, na čo moderátorka s kamennou tvárou ohlásila vážne nezhody v moderátorskej dvojici LeonTína a zadrela do kamery: „Pyco, zavolaj mi, ja som si to rozmyslela.“ Hneď v úvode bola nútená objasniť tému večera a vyzeralo to takto: „Dvaja Slováci budú spievať české pesničky, traja Česi budú spievať slovenské pesničky… Jaký freestyle!“

Pali Habera sníval o tom, ako „Harich tu bude lietať ako potkan v New Yorku“ a napokon si odniesol cenu Hlod týždňa. Keď sa Martin Harich priznal, že v detstve vytrhol zo spolužiačkinej knihy stránku s obrázkami delfínov, Pali zavyl: „Drsnééé!“

Lucie s Elánom

Ak mal tento večer okrem pôvodných interpretov nejakého spoločného menovateľa, boli to výpadky textu. Od nebadaných potknutí až po prekvapivé nové slová. Škodoradostne som sa tešil, ako sa Česi popasujú so slovenskými textami, ale vidno, že sú to ľudia so sluchom a nebolo to až také zlé. Teda… väčšinou.

Michal Šeps (Elán – Kaskadér) – Vašo Patejdl z neho bol riadne zúfalý a videli sme, prečo. A to sa Michal snažil a napriek jeho vyhrážkam, že to potiahne do reggae, nepodarilo sa mu to a napokon z toho bol dosť komický rockový vypalovák. Zlý, samozrejme, ale zábava to bola riadna, aj keď asi nechcená.

Petr Ševčík (Lucie – Chci zas v tobě spát) – Postavili ho k mikrofónu a znehybnili gitarou, aby sa sústredil iba na spev. Dobrá stratégia. Trochu bez šťavy, ale na tú sme už rezignovali.

Martin Harich (Elán – Sestrička z Kramárov) – Pozdravil všetky sestričky na svete a ja som sa chvíľu bavil predstavou, ako by sa zatváril, keby ma uvidel a oznámil by som mu, že aj ja som sestrička. No ale k spevu. Vlastne netreba. Bolo to fajn, dokonca sa v tej pesničke objavila melódia, ktorú by ste v origináli hľadali márne. A to súhlasím s Gábinou, že táto skladba by nesadla nikomu.

Gabriela Gunčíková (Lucie – Amerika) – Výber tejto pesničky nebol šťastný. Jej sila totiž spočíva okrem hudby aj v dokonalom zladení veľmi špecifických hlasov – Koller, Kodym, Dusilová. To nezopakuje ani neprekoná jedna speváčka ani spevák. Gabriela sa navyše rozhodla, že tá pesnička jej nesadla a vopred rezignovala na pokus niečo s tým urobiť.

kliknúťLukáš Adamec (Elán – Zlodej slnečníc) – Lukáš v červených okuliaroch? No dobre. Stavil na neobohratú pesničku, za čo ho mám úplne že rád. Ako prvý sa pesničky zmocnil, nenechal sa ňou prevalcovať. A do toho len tak vpálil Englishman in New York. OK, nieže ho mám rád, milujem ho.

Michal Šeps (Lucie – Sen) – Aj Michal Dvořák neveriaco zízal, čo sa mu to nanominovalo do štúdia a postavilo k mikrofónu. Naživo potom Šeps spáchal textový masaker a keďže to bolo málo, dokatoval to aj spevácky. Ani bizarné zjavenie Alžbětky s marionetou brutálne žltého pštrosa tomu nepomohlo. Katastrofa večera!

Gabriela Gunčíková (Elán – Csaba, neblázni!) – Konečne nejaký chlap, potešil sa Patejdl a treba s ním súhlasiť. GG to odpálila vo veľkom štýle a celkom slušnou slovenčinou. Rocková vojvodkyňa v plnej zbroji, ktorú neváhala použiť a my sme radi podľahli.

Martin Harich (Lucie – Šrouby do hlavy) – Martin si zobral k srdcu upozornenie, že tá pesnička je naštvaná a brutálne zvandalizoval text… Ale to bola jediná obeť, pochváliť treba spev a výraz, čo som neveril, že Martin dokáže. Až na to skutočne nezvládnuté české ř. Ešteže ich veľa v texte nebolo.

Petr Ševčík (Elán – Neviem byť sám) – Alebo v Petrovom podaní Nieviem byť sám. Omietnutý mejkapom ešte viac pripomínal plastovú figurínu. A to sa tak veľmi snažil, aby do toho narval niečo, čo tam narvať nemá ako, lebo to v ňom nie je. Znelo to skrátka ufňukane.

Lukáš Adamec (Lucie – Oheň) – A poriadne odpálenie na záver, i keď podľa mňa o niečo slabšie ako prvé vystúpenie. Ale Lukáš bol v ten večer skrátka úplný king, akurát čo GG mu len tak zľahka dýchla na krk a Harich ho nestratil z dohľadu. Ak sa moje modlitby naplnia a finále bude v obsadení Gunčíková – Adamec, bude to po dlhom čase konečne napínavé a potentné súperenie.

Zavřete oči, odcházím

kliknúťA do ďalšieho kola postupujú – Gunčíková, Adamec, Šeps. Ach jaj. Už vyradení finalisti a Alžbětka sa po oznámení, že Michal postupuje, tvárili úplne nenadšene. Aj Šeps sa tváril úplne nenadšene. Všetci s výnimkou Tiny sa tvárili nenadšene.
Lebo situácia Šeps práve dospela presne do štádia neúnosného trapasu. Vypadnutie Kurca a Ševčíka sa dalo tolerovať. Lenže už všetky možnosti sa vyčerpali. Vedia to všetci s výnimkou hlasujúcich kačíc. Preto ten oznam na začiatok. Už sa nebaví ani Michal. A keď sa nebaví on, nemá potrebu baviť iných.

Napokon pri Leošovi ostávajú stáť Ševčík a Harich. Kamera si zgustla na trpiacich kačičkách, ktoré mreli pri predstave, že vypadne Harich. Tipoval som tri omdleté, keď to konečne vypukne. Ale na ich šťastie vypadol Petr Ševčík, čo nemožno brať ako nespravodlivosť. S výnimkou Šepsa bol skutočne najslabší a pokiaľ kačičky poslúchnu a prestanú nasilu tlačiť Michala ďalej, konečne budeme môcť debatovať o speve a nie o opičkách.

Ale najprv musíme prežiť Šepsa, ako spieva Mamma mia od Abby.

No dobre. To bude zábavné.

Pridaj komentár