Slovo o mŕtvom jeleňovi

Minulý týždeň bol pre Slovo na nedeľu krušný, nakoľko sa nenašlo nič dostatočne pôvabné, čo by bolo zároveň morálne poučné a vhodné pre labužnícke očká našich čitateľov.

Zato tento týždeň bol štedrý až neobvykle, takže hoci je do nedele relatívne ďaleko, mohol som si vyberať hneď z niekoľkých správ, vrátane tej o hovädzích vetroch.

Ďalším vážnym kandidátom bola súdnička o mladom Američanovi, ktorého odsúdili za sex s mŕtvym jeleňom.

Dvadsaťročný chalanisko má vskutku vyberané sexuálne zvyky – už mal opletačky so zákonom, keď svoju vášeň ukájal na mŕtvom koňovi. Čo porábal zvyšok svojho života, keď ho nik pri ničom podobnom neprichytil, ani myslieť. Mladík dostal za jeleňa podmienečný trest a miestenku na psychiatrii. Sudca vyhlásil, že skutky zoonekrofila sú znepokojujúce.

Neviem, čo robila obhajoba. Koniec koncov, keby dotyčný obskočil živého jeleňa, bolo by zle. Keby zhanobil mŕtveho človeka, bolo by zle. Radovánkami so zdochnutým jeleňom v podstate nikomu neublížil, akurát čo jeho meno už bude naveky spojené s týmto roztomilým zážitkom.

Stále mi však nedá pokoj, z čoho ho to vlastne obvinili. Týranie zvierat to asi nebolo, keďže jeleň už bol mŕtvy. Hanobenie mŕtvoly to tiež nemohlo byť, keďže to sa týka iba ľudských telesných pozostatkov. Verejné pohoršenie asi tiež nie je ono, mŕtvy jeleň by bol kdesi na námestí či na pláži nápadný aj bez zoofila v akcii, takže asi sa nachádzal kdesi v ústraní a nebolo úmyslom onoho fajnšmekra budiť verejné pohoršenie.

Mne z toho vychádza iba jedno: štát Oregon má legislatívne upravený sex s mŕtvymi zvieratami. To ma znepokojuje viac, ako cteného sudcu fakt, že sa nejaký nevyrovnaný chalan ukojil na zdochline.

Preto morálne ponaučenie v piatkovom predstihu: nesúložte s mŕtvym jeleňom. Ani inými zvieratami. Pre istotu.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár