Slovo na nedeľu 8. júla

Vážené súdružky a súdruhovia,

hoci všetci vieme, že naša vláda je najmúdrejšia a o súdruhovi premiérovi už ani nevraviac, predsa len… Súčasťou vlády je aj SNS a tá teraz zažíva ťažké časy. Predseda národniarov Ján Slota po prečítaní tejto správy utrpel šok a už si len opakuje: „Ako to, že to nenapadlo mne?“ Netráp sa, Janíčko, neprišiel na to ani súdruh premiér, ktorého takto hanebne porazili tí všivaví Američania!

Česť práci!

Na Deň nezávislosti nebudú môcť v USA viať zástavy vyrobené v zahraničí

Počas Dňa nezávislosti, ktorý slávia Spojené štáty americké 4. júla, budú môcť v USA viať iba americké zástavy vyrobené v krajine, a nie lacné vlajky zo zahraničia. Predpísali to nové zákony vydané vo viacerých amerických štátoch pri príležitosti najväčšieho amerického národného sviatku.

Najtvrdší zákon vstúpi do platnosti na konci roka v Minnesote. Za každú predanú zástavu, ktorú nevyrobili v USA, hrozí majiteľovi obchodu 90-dňový trest väzenia a pokuta 1000 dolárov. „Najväčšia pocta, akú možno preukázať zástave, je, že ju vyrobili americkí robotníci v Spojených štátoch amerických,“ vysvetľoval demokratický poslanec Tom Rukavina z Minnesoty, ktorý zákon navrhol. „Nič nie je trápnejšie ako umelohmotné zástavy vyrobené v Číne.“

V Arizone musí v každej školskej triede visieť zástava vyrobená v USA. V Tennessee smú obchodníci nakupovať iba doma vyrobené zástavy, rovnaké pravidlo platí v New Jersey a v Pennsylvánii.

Najviac amerických zástav sa v USA predá práve pred Dňom nezávislosti. Podľa amerických úradov v roku 2006 doviezli z Číny americké zástavy v hodnote 5,3 milióna dolárov.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár