Slovo na nedeľu 26. marca

Hoci nás Christian Neumann, zakladateľ a vynálezca Slova na nedeľu opustil, svetu to nezabránilo, aby sa na ňom neodohrávali tie najpôsobivejšie udalosti. Preto aj dnes sa s vami podelíme o srdcervúci príbeh, ktorý zaručene nenechá jedno oko suché…

Počuli ste slovo Hyenovo.

Zomrel britský vládny kocúr

Humphrey, čiernobiely kocúr, ktorý priamo na londýnskej Downing Street č. 10 zažil striedanie troch britských ministerských predsedov, zomrel. Uviedol to hovorca súčasného premiéra Tonyho Blaira.

Kocúra si adoptovali pracovníci rezidencie v roku 1989, keď bola pri moci konzervatívna premiérka Margaret Thatcher. Zvierací miláčik zostal vo vládnom dome aj počas vlády Johna Majora, no stratil sa krátko potom, čo sa v máji 1997 k moci dostal Tony Blair. Vtedy jeho zmiznutie vzbudilo rozruch a špekulácie, že ho vyhnala Blairova manželka Cherie, ktorá ho údajne nemala veľmi v láske. O celú záležitosť sa v apelačných otázkach zaujímala dokonca i Dolná snemovňa, ktorá chcela dôkaz, že kocúr je živý a zdravý. Kocúra neskôr vystopovali v južnom Londýne, kde sa liečil z ťažkostí s obličkami u jedného z pracovníkov Downing Street.

„Môžem potvrdiť, že Humphrey zomrel počas minulého týždňa,“ uviedol v pondelok hovorca Blairovho sídla. Už za Majorovej vlády sa kocúr stratil a vyhlásili ho za mŕtveho. Vtedy sa našiel v neďalekej budove zdravotného strediska. Humphrey patril do dlhého zástupu vládnych mačiek, v ktorom si jedna z jeho predchodkýň dokonca vyslúžila diplomatický status, aby ju nikto nemohol z Downing Street vyhodiť.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár