Slovo na nedeľu 20. februára

Drahí bratia a sestry,

nože si spytujte svedomie, či ste dostatočne uvedomelí. Najmä vy, v riadiacich funkciách. Ozaj sa príkladne staráte o bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci? Vy, šéfovia baní – však posielate zamestnancov do podzemia? A vy, velitelia hasičov – že vy bezohľadne riskujete životy neborákov podriadených, keď ich vyšlete k požiaru? Hanbite sa! Berte si príklad z Anglicka. Po zotmení sa tam už policajti budú môcť pohybovať len tam, kde je bezpečne!

Počuli ste slovo Hyenovo.

 

Kto sa bojí tmy

Ľudia bývajúci v okolí ihriska v anglickom Cambridgeshire majú smolu. Po zotmení sa z ihriska stáva raj pre vandalov a opilcov. A to všetko bez asistencie policajtov. Ich šéf totiž zakázal patrolovať v okolí ihriska, nakoľko po zotmení je tam tma a môže to byť nebezpečné…

Inšpektor Andy Sullivan bráni svoje rozhodnutie tým, že ak sa ihrisko stane dejiskom zločinu, alebo nejaká osoba na ňom bude v ohrození, polícia bude konať. Inak sa však k problémovému miestu jej príslušníci nepriblížia. „Po zotmení je tam tma ako v rohu,“ vysvetlil hovorca polície.

Mestská rada preto odporučila policajtom – nakúpiť baterky.

Pridaj komentár